joyn0101
26.02.14,19:12
Poprosím o informáciu ako je to ak sa dohodnem so zamestnávateľom na ukončení pracovného pomeru dohodou.
Chcel by som navrhnúť dohodu k 28.2.2014 s tým, že mám zmluvu na dobu určitú do júna. Ak sa nemýlim mala by mi plynúť výpovedná doba 1 mesiac.
Ako je najideálnejšie postaviť dohodu, aby som nemusel zostať v práci a aby som mohol dostať odstupné za ten jeden mesiac?

Taktiež by ma zaujímalo ako je to s podporou, mám na nu nárok, aj keby som dal vypoved a nie dohodu? ak sa nemylim je potrebne, aby za posledne 3 roky som mal odpracovane 2 inak nemam narok na podporu.
Je ich mat odpracovane sústavne 2 roky, alebo sa berie od datumu ukoncenia pracovneho pomeru spatne doba 3 roky a mozu tam byt viacerí zamestnávatelia?
Vopred ďakujem za informáciu a pomoc
veronikasad
26.02.14,20:40
Pracovný pomer ukončený dohodou v zmysle § 60 ZP končí dohodnutým dňom - neplatí žiadna výpovedná doba.
ÚP neskúna dôvod skončenia prac.pomeru, podmienkou pre vznik nároku na dávku v nezamestnanosti je trvanie poistenia v nezamestnanosti v dlžke 730 kal.dní v období posledných troch rokov. Neplatí v prípade, ak počas tohto obdobia bola poberaná dávka po dobu 6 mesiacov. Vtedy sa obdobie pred poberaním dávky znovu nezapočítava.
joyn0101
26.02.14,20:49
pod dávkou myslite podporu?
joyn0101
26.02.14,20:51
ak som pred nástupom do zamestnania bol statutarny organ vo firme a platil som si zdravotne poistenie zapocitava sa aj toto obdobie, alebo len obdobie pracovného pomeru u zamestnavatelov? kde sa da preverit, ci mám k dnesnemu dnu narok na podporu, alebo nie? dakujem za radu
veronikasad
26.02.14,21:02
Choď na pobočku SP a vyžiadaj si priebeh poistenia.
joyn0101
26.02.14,21:35
dakujem za pomoc