Ludmiiilka
26.02.14,19:16
Jedná známa chodieva predávať na jarmoky svoje vlastné výrobky z papiera. doteraz jej chodila iba pozvánka a ona normálne predávala bez problémov. Tento rok jej zaslali papier, ktorý prikladám v prílohe. Nakoľko si týmto iba trošku privyrába nemá registračnú pokladnicu. Teda by sme mali predložiť do čestné vyhlásenie. Mám však problém vybrať správny dôvod. Prosím poraďte.
vodniksro
26.02.14,18:49
uved §1ods2 = nie je podnikateľ...

zakon o reg. pokladniach sa vzťahuje na podnikateľov, nie je dôvod v jej prípade uvádzať §2, §3
Ludmiiilka
26.02.14,18:53
ďakujem takže uplne normálne jej mám napísať že čestne vyhlasuje že podľa § 1 od. 2 - nie je podnikateľom?
vodniksro
26.02.14,19:07
jasne, podla toho, co napisali, ze treba uviest ....lebo podla §1 ods2 zakona c. 289/2008 Z.z. o používaní elektronickej ..... nie som podnikateľom podľa § 2......

pomôžete si tým listom pri vymenovávaní §, zákona
kopretinka
26.02.14,21:26
a z akého dôvodu nie je podnikateľ? toto nie je príležitostný príjem....
vodniksro
26.02.14,23:49
v liste sa pise - ....predavajuci na prilezitostnych trhoch..... takze na tento jeden predaj na trhoch by som to neriesila a napisala iba list ze je nepodnikatel, preto nema RP
kopretinka
27.02.14,07:24
ak to nie je tajné,čo vyrába? a v zadaní otázky sa píše:chodí predávať na trhy-to môže znamenať,že predáva každú sobotu po celý rok vždy na inom trhu v inom meste......ak by som to prehnala.
Ludmiiilka
27.02.14,12:28
na trhy chodieva myslím dvakrát do roka, raz je to pred veľkou nocou a raz pred vianocami. Vyrába výrobky z papiera - 3d origami, quiling - rôzne zvieratká, kraslice a podobne.
kopretinka
28.02.14,13:20
tu sa majú písať odpovede,nie otázky.načo to dupľuješ,keď si už založila vlastnú tému.píš do tej vlastnej témy,nie sem.
genko
28.02.14,18:46
Prepac, len pre vysvetlenie: Napisala som dotaz sem aj preto, lebo vychadzam z prispevku od Ludmilky, kde sa opiera o zakony
289/2008 a 511/1992. Cize keby poradca pisal odpoved sem, moze zhliadnut prispevok uvedeny vyssie (konkretne list od Mesta DK) ... mozno som svoju otazku neformulovala jasne: Mna zaujimalo, kedy presne nastava ten moment, ze FO sa uz nepovazuje za PRILEZITOSTNEHO predajcu na trhoch ... kazdopadne vdaka za odpoved aj tu aj v mojej teme.
kopretinka
28.02.14,18:51
Porada má určité pravidlá.každý si má zadať vlastnú otázku.
genko
28.02.14,18:53
S tym suhlasim, len niekedy sa stane, ze ti odpoved nepride vobec alebo pride odpoved, ktora velmi nepomoze ... a pri vstupe do obdobnej temy je tu navyse este sanca - viac hlav, viac rozumu :-)
kopretinka
28.02.14,19:02
genko
28.02.14,19:09
Ak sa mozem spytat, kedy sa FO povazuje za PRILEZITOSTNEHO predajcu a kedy uz musi mat ERP .. myslite, ze tam je nejaky limit co sa predavania na trhoch tyka? Dakujem!
vodniksro
01.03.14,09:03
ked bude chodit predavat v sobotu na trznicu, potom dalsi vikend do mesta na trhy, potom na dalsie trhy....to uz nie je v ziadnom pripade prilezitostny prijem

takze ak pani, ktoru Ludmiiilka spomina, ze by sla aj do Trnavy, aj do Piestan, aj do Levoce....., velky suhlas s kopretinkou - nie je to prilezitostny prijem a v tom pripade moja odpoved v ziadnom pripade nemoze byt aplikovana