Jelena
29.03.06,09:08
Pekný deň prajem, to by som ani nebola ja, keby som opäť nenašla niečo, s čím si neviem rady. Takže prosím, kto vie, nech poradí.

Podnikateľ FO účtujúci v sústave JÚ zaplatil na základe Uznesenia Krajského súdu do Justičnej pokladnice 345,80 Sk. Zavolala som si tam a povedali mi, že je to plnenie voči firme XY za "námietky". A teraz "babo raď " čo s tým!

1.) je to výdavok, ale aký (Prevádzková réžia)?
2.) ovplyvňuje tento výdavok ZD, alebo nie?

Zbláznim sa už asi z toho všetkého, takže strašne-prestrašne prosím poraďte mi niekto.
Jelena
29.03.06,12:14
Halóóó, všetci sú na DÚ?

Je to plaba resp. úhrada pohľadávky v prospech oprávneného.

Ďakujeeeem, premôžte sa a pomôžte niekto.
Johanka
29.03.06,12:37
V prvom rade by Ti mal platbu ozrejmiť pán podnikateľ, ale keďže ich zopár poznám a viem ako "spolupracujú" , tak Ti poradím nasledovné:
Nie je závratná suma a vzhľadom na dátum by som to nekompromisne zaúčtovala ako výdavok neovplyvňujúci základ dane. Ani by som očkom nemihla...:D
Lanaj
29.03.06,16:49
Pekný deň prajem, to by som ani nebola ja, keby som opäť nenašla niečo, s čím si neviem rady. Takže prosím, kto vie, nech poradí.

Podnikateľ FO účtujúci v sústave JÚ zaplatil na základe Uznesenia Krajského súdu do Justičnej pokladnice 345,80 Sk. Zavolala som si tam a povedali mi, že je to plnenie voči firme XY za "námietky". A teraz "babo raď " čo s tým!

1.) je to výdavok, ale aký (Prevádzková réžia)?
2.) ovplyvňuje tento výdavok ZD, alebo nie?

Zbláznim sa už asi z toho všetkého, takže strašne-prestrašne prosím poraďte mi niekto.

"Za námietky" sa platí súdny poplatok za podanie námietok v exekučnom konaní, ktorý mal byť zaplatený niektorému zo súdov na Slovensku. Justičná pokladnica totiž vymáha súdne pohľadávky zo všetkých súdov na Slovensku, ktoré vznikli z rozhodovacej činnosti súdov a neboli v lehote zaplatené.
Nie som odborník na jednoduché účtovníctvo, neviem či súdne poplatky ovplyvňujú ZD, ale možno som niečo objasnila.
Jelena
30.03.06,05:35
Ďakujem za Vaše postrehy. Dala som to ako výdavok neovplyvňujúci DZ,
keďže tá suma je v skutku zanedbateľná.
Ale musím podotknúť, že je to "sila" s čím všetkým sa človek pri našej práci
stretne.
Pekný deň.