jued
29.03.06,09:13
Účtovanie leasingu po 01.01.2004 v jednoduchom účtovníctve mi je už jasné, ale teraz som zostala trochu mimo. Viem , že do prevádzkovej réžie môžem zahrnúť finančný výnos, ale čo v tom prípade ak som leasingovú splátku za mesiac december uhradila až v januári? Mám nárok dať do výdavkov finančný výnos bez ohľadu na úhradu, alebo to záleží od uhradenia splátky . Vopred ďakujem za pomoc.
Dada
29.03.06,07:18
V jednoduchom účtovníctve to budeš mať vo výdavkoch až v januári. Ak máš nárok na uplatnenie DPH z tohto leasingu, tak si DPH uplatníš v decembri.
jued
29.03.06,07:41
nárok na odpočet DPH mám, takže som si ho uplatnila ešte v decembri, urobila som aj čiastočnú úhradu faktúry , ale asi to nechám ako úhradu istiny, a v januári si uplatním poistenie a finančný úrok. Veľmi pekne Ti ďakujem.
Ešte by som sa chcela opýtať ohľadne PHM do výdavkov môže ísť len do výšky skutočnej spotreby. Ak som však na konci roka nakúpila PHM do zásoby, ale úhrada faktúr bola vykonaná až v roku 2006 , tak potom nemusím krátiť žiadne výdavky, že ?
jued
29.03.06,08:43
Nikto sa nestotožní s mojim názorom?
Zita5
29.03.06,08:44
Účtovanie leasingu po 01.01.2004 v jednoduchom účtovníctve mi je už jasné, ale teraz som zostala trochu mimo. Viem , že do prevádzkovej réžie môžem zahrnúť finančný výnos, ale čo v tom prípade ak som leasingovú splátku za mesiac december uhradila až v januári? Mám nárok dať do výdavkov finančný výnos bez ohľadu na úhradu, alebo to záleží od uhradenia splátky . Vopred ďakujem za pomoc.


Bez ohľadu na úhradu .