aktivator
26.02.14,21:21
Pracujem na tzv " dlhy / kratky tyzden ", ked som na DPN, tak nasa HR managerka a zaroven mzdarka, vyratava nahradu mzdy pocas trvania DPN za prvých 10 dní len za tie dni, ktoré som mal pracovat a nie za kazdy kalendárny den počas trvania DPN. Takze ked som bol na DPN cez moj krátky tyžden (mal som pracovat len stredu a štvrtok.) a moj listok od lekara bol na obdobie od pondelka do nedele, teda 7 kalendarnych dni, mal som v mzde vyplatenu nahradu mzdy len za 2 dni. Ako je to správne ? Ked som ju upozornil na to, ze podla mojich informacii, sa má preplacat kazdy kalendárny den povedala, že ona urcite pozna zakony lepsie, ako ja a nemam sa jej do toho pliest. Moc jej neverím, lebo napriklad tohto roku sme podpisovali "Vyhlasenia na uplatnenie nezdanitelnej casti zakladu dane. . ." na tlacive za rok 2012/2013 a podla mojich infromacii je uz nove na rok 2014. Dakujem za pomoc.
veronikasad
26.02.14,20:23
Náhrada mzdy pri DPN, aj nemocenské sa vypláca za kal.dni.
Postup zamestnávatela nie je správny.
avalik
26.02.14,20:24
§ 7
Poskytovanie náhrady príjmu

(1) Náhradu príjmu poskytuje zamestnávateľ.

(2) Náhrada príjmu sa poskytuje za kalendárne dni od prvého dňa dočasnej pracovnej neschopnosti do skončenia dočasnej pracovnej neschopnosti, najdlhšie do desiateho dňa dočasnej pracovnej neschopnosti.

www.zakonypreludi.sk/zz/2003-462