aktivator
26.02.14,21:32
Mam mzdový výmer, kde mám uvedene: základný mesačný plat 300,- EUR + odmena 0,1 % podiel z mesacneho zisku predajne + odmena 10,- EUR za kazdu mnou uzatvorenu kupnu zmluvu. Ktoré zlozky mzdy sa majú krátit pri čerpaní dovolenky ?
veronikasad
26.02.14,20:34
Základný mesačný plat. Náhrada mzdy za čerpanú dovolenku sa prepláca priemerným hodinovým zárobkom za predch. kal.štvrťrok.
ivka70
26.02.14,20:41
Teoreticky moze byt krateny aj podiel na mesacnom zisku predajne, kedze si sa na nom cely mesiac nepodielal, to uz zavisi od toho, ako mate vypocet presnejsie definovany.
aktivator
26.02.14,20:43
Takze ta druha zlozka "odmena 0,1 % podiel z mesacneho zisku predajne" sa nema kratit ? Prepacte, ze sa tak nedovercivo pytam, ale mne tato druha zlozka robi aj 800,- EUR mesacne a ked mi ju teraz dali na polovicu, lebo som cerpal pol mesiaca dovolenky, tak je to velmi vysoka suma. Dakujem este raz, za uistenie ci som to spravne pochopil.
veronikasad
26.02.14,20:46
Ten podiel na zisku sa ti premietne do priemerného zárobku. Preto je náhrada mzdy za čerpanú dovolenku vyššia ako základná mzda. Súhlasím s Ivkou, je na zamestnávatelovi akým podielom výplatu podielu na zisku pre zamestnancov stanoví.
aktivator
26.02.14,20:51
Teoreticky mozem povedat, ze sa s tym da suhlasit, ale prave v tom je ten hacik. Za 2 tyzdne co som bol v praci sme urobili takmer celomesacny obrat a zisk. Mal ma zastupovat majitel ale ten to po 2 dnoch vzdal, lebo uzatvoril len 3 zmluvy a povedal, ze to mu za tie nervy nestoji a prevadzku nechal 2 tyzdne zatvorenu. Takze ja som urobil z 99% celomesacny obrat.
aktivator
26.02.14,20:54
Dakujem, i ked ma to velmi nepotesilo, vzhladom na skutocnost, ktoru som napisal Ivke do komentara. Myslel som ze je to nejako presne dane v zakone a nie na rozhodnuti zamestnavatela. Lebo ten sa samozrejme rozhodol, ze mi to ponizi. :-(
ivka70
27.02.14,14:54
Zakon nedefinuje podiel na zisku ako zlozku mzdy, to je vzdy len na kokretnom zamestnavatelovi ako si to definuje.