selena33
27.02.14,06:08
Som SZČO a mienim do augusta zamestnať svoju nezamestnanú sestru - kvôli pokrytiu odvodov. Aká forma zamestnania je v takomto prípade z hľadiska jednoduchšej agendy vhodnejšia?
1/ prac. pomer na dobu určitú na 10 hodín mesačne
alebo
2/ Dohoda o prac. činnosti s pravidelným príjmom, tiež asi na 10 hodín mesačne?
A ešte mám dve podotázky:
1/ pri prac. pomere na skrátený prac. čas je potrebné rozpísať prac. čas po minútach na každý prac. deň? - pretože ak by tomu tak nebolo, bolo by potrebné na nezaznamenané dni odhlásiť sestru z poisťovní - mala by počas týchto dní neplat. voľno, za ktoré by si musela doplatiť poistné?

2/v prípade Dohody o prac. činnosti bude taktiež postačujúce, ak bude prac. čas rozpísaný tak, aby aspoň na pár minút bol pokrytý každý prac. deň?
Ďakujem za odpovede.
Mila123
27.02.14,06:49
sestra bude vykonávať prácu? bude pracovať?
selena33
27.02.14,07:38
Áno, bude pracovať /admin. činnosť./
selena33
27.02.14,08:01
Asi by som mala trocha objasniť pozadie - začiatkom mesiaca mama mala ťažkú mozgovú mŕtvicu, bolo treba vyriešiť, ako sa o ňu postarať po jej prepustení z nemocnice /podľa pracovníčiek UPSVaRu si na pridelenie opatr. príspevku počkáme 3-4 mesiace/. Sestra teda dala v práci výpoveď, je čerstvo zaevidovaná na ÚP, ale radšej by sme pokrytie jej odvodov vyriešili niektorým z vyššie uvedených variantov prac. pomeru.