petra2254
27.02.14,08:43
Dobrý deň,
potrebovala by som poradiť. Mám problém so stornovaním mesačného výkazu v poisťovni UNION. Zaslala som mesačný výkaz za január 2014 do poisťovne. Len pred pár dňami mi poštou bolo oznámené, že zamestnanec, za ktorého som mesačný výkaz do poisťovne posielala už nieje poistencom tejto poisťovne. On mi to na začiatku roka neoznámil.
Poslala by som opravný výkaz z olympu ,ale nejde mi ho vygenerovať, pretože namám iných zamestnancov poistených v tejto poisťovni.

za odpoveď vopred ďakujem.
kn-alka
27.02.14,07:49
treba zavolať do Union, nech ho stornujú oni.
lubka0907
27.02.14,07:52
Ja som mala tiež podobný problém v tejto poisťovni. Predchádzajúca účtovníčka prihlásila dohodárov v období kedy sa dohodári neprihlasovali. Takže sa nepodal ani mesačný výkaz, ktorý odo mňa poisťovňa pýtala. Zavolala som na číslo, ktoré bolo uvedené v oznámení. Bolo potrebné podať storno prihlášok. Vypísala som to, oskenovala, poslala na mail a bolo vyriešené :)
Do VŠZP stačilo poslať klasické oznámenie formou listu, kde som napísala, že žiadam o storno prihlášok konkrétnych osôb :)
Takže treba zavolať a oni už povedia čo a ako.
Terezia13
27.02.14,12:36
pripomínam nezabudnúť
- odhlásiť zamestnanca z UNION poisťovne,
- prihlásiť do poisťovne, v ktorej je prihlásený,
- urobiť opravný výkaz do obidvoch poisťovní,
- doplatiť za január 2014 sumu do ZP, do ktorej sa prihlásil
- požiadať o vrátenie peňazí UNION poisťovňu
nie je potrebné stornovať mesačný výkaz, treba poslať opravný - je tam možnosť výberu - N -nový a O - opravný
petra2254
27.02.14,12:38
Volala som, a nie raz . Povedali mi nech napíšem žiadosť o stornovanie výkazu . No aj napriek jej zaslaniu výkaz nieje stornovaný. Ale ďakujem za odpoveď
petra2254
27.02.14,12:39
Ďakujem pekne za odpoveď :)
kn-alka
27.02.14,13:00
Terezia, ale ona nevie podať opravný, nakoľko je to jej posledný zamestnanec tejto poisťovne a nemá nikoho.... prípadne, ak to dovolí soft, poslať opravný nulový, bez vyplnenia 2 strany.
Terezia13
27.02.14,13:09
dá sa urobiť priamo na stránke ZP UNION
vojsť do elektronickej pobočky a podať opravný výkaz
nie cez "dávku" ale cez "formulár"