zdendo
29.03.06,09:35
Ahojte.
Mal by som tri otazky.
1* Musi byt pri zakladani novej s.r.o rezervny fond, alebo sa moze vytvorit az z cisteho zisku vykazaneho v riadnej uctovnej zavierke v ktorom sa zisk vytvoril?
2* Mozu byt pri zakladani novej s.r.o. uvedeny v spolocenskej zmluve dvaja konatelia?
3* Jeden zo spolocnikov je aj ako zivnostnik a ma predajnu ktora obchoduje s tovarom s akym bude obchodovat aj s.r.o.
je mozne aby bol tento spolocnik aj konatelom v s.r.o a taktiez bude prevadzkovat svoju predajnu? Viem ze je nieco take ako zakaz konkurencie, ale ked sa mi dohodneme nemusel by byt problem.
lenkak
29.03.06,07:45
Tweety
29.03.06,07:48
Ahojte.
Mal by som tri otazky.
1* Musi byt pri zakladani novej s.r.o rezervny fond, alebo sa moze vytvorit az z cisteho zisku vykazaneho v riadnej uctovnej zavierke v ktorom sa zisk vytvoril?
2* Mozu byt pri zakladani novej s.r.o. uvedeny v spolocenskej zmluve dvaja konatelia?
3* Jeden zo spolocnikov je aj ako zivnostnik a ma predajnu ktora obchoduje s tovarom s akym bude obchodovat aj s.r.o.
je mozne aby bol tento spolocnik aj konatelom v s.r.o a taktiez bude prevadzkovat svoju predajnu? Viem ze je nieco take ako zakaz konkurencie, ale ked sa mi dohodneme nemusel by byt problem.
1. až z ČZ prvykrát vykazáneho
2. Môžu
3. Treba pozrieť OZ- zákaz konkurencie, aké sú tam podmienky
zdendo
29.03.06,08:09
Pri s.r.o. kde budu dvaja spolocnici moze byt takato veta v spolocenskej zmluve?
1. Valné zhromaždenie je uznášaniaschopné, ak sú prítomní, či už osobne alebo prostredníctvom svojho zástupcu, spoločníci, ktorým patrí aspoň ................ hlasov, pokiaľ sa preukázalo, že všetci spoločníci boli riadne pozvaní.

Vo vzoroch ktore mam je uvedene aspon 2/3 hlasov.
Kedze podiel spolocnikov je 1-1 co tam mam uviest?