lakernik
27.02.14,09:57
kazdy mesiac mam na vyplatu rozne sumy aj ked mam mesiace totozne chcel som sa opytat aby mi povedala kolko mam cistu hod mzdu za ten konkretny mesiac odpovedala ze na to nemam pravo a odbyla ma aby som sa opytal svojho manazera ktory ekonomiky videl z mesiaca.chcel by som vediet ci je na to aspom nejaky zakonik alebo paragraf o ktory by som sa mohol opierat dakujem


PASKU NEMAM DOHODAROM NEDAVAJU JA NEVIEM PRECo???
Antea
27.02.14,09:05
Predsa máš výplatnú pásku. Ja ako mzdárka by som nikomu nevyratovala čistú hodinovú mzdu,nie je to moja povinnosť, hrubú máš na pracovnej zmluve.
Llívia
27.02.14,09:42
Mohol by ten, kto dal Antei "Neužitočné" vysvetliť, v čom nemá pravdu?
Tweety
27.02.14,09:55
Dnes 11:05 Pochváliť Antea Antea
Predsa máš výplatnú pásku. Ja ako mzdárka by som nikomu nevyratovala čistú hodinovú mzdu,nie je to moja povinnosť, hrubú máš na pracovnej zmluve.
Naposledy upravil Antea : Dnes at 11:11

Ako si to myslela? Veď mzdárka je predsa na to, aby spracovávala mzdy a táto práca obnáša aj výpočet ČM.
Pre lakernika: vo VL, ktorú dostávaš pri vyplatení mzdy máš všetky údaje o mzde a jej výpočte.
Llívia
27.02.14,09:58
Čistá mzda je uvedená na výplatnej páske. Podľa čoho má mzdárka povinnosť rátať zamestnancovi za každý mesiac čistú hodinovú mzdu len tak na jeho požiadanie?
Tweety
27.02.14,10:03
Potom povedz mzdárke, že nedodržujú ZP, výplatnú pásku musíš dostať.
lakernik
27.02.14,10:08
boli by ma schopny aj prepustit keby som si to od nich vyzadoval
Tweety
27.02.14,10:09
potom ich bonzni na IP
lakernik
27.02.14,10:12
priklad v decembri 16 smien vyplata 363 v januari 283 preto mi to nesedi stale je to iste 1 mesiac viac druhy mesiac menej cely rok vysvetli li mi to tak ze pri vracani dany sa mi to vyrovna a nic vracaju mi 40eur
Antea
27.02.14,10:26
No myslela som to tak, že predsa vypočítam mzdu za celý mesiac,samozrejme vychádzam z hrubej, až sa dopracujem k čistej. Nerobím tak, že by som si vyrátala čistú mzdu za hodinu a potom násobím celkovým počtom hodín, a nielen ja , ale všetky mzdárky.
Tweety
27.02.14,10:29
súhlasím
hanelie
27.02.14,10:35
zákonník práce - :) pre tento § dostala antea odo mňa neužitočné :)
(5) Pri vyúčtovaní mzdy je zamestnávateľ povinný zamestnancovi vydať doklad obsahujúci najmä údaje o jednotlivých zložkách mzdy, o jednotlivých plneniach poskytovaných v súvislosti so zamestnaním o stave účtu konta pracovného času, ak je zavedené konto pracovného času, o vykonaných zrážkach zo mzdy a o celkovej cene práce. Doklad podľa prvej vety sa poskytne v písomnej forme, ak sa zamestnávateľ so zamestnancom nedohodnú na jeho poskytovaní elektronickými prostriedkami. Celkovú cenu práce tvorí mzda vrátane náhrady mzdy a náhrady za pracovnú pohotovosť a osobitne v členení preddavok poistného na zdravotné poistenie, poistné na nemocenské poistenie, poistné na starobné poistenie, poistné na invalidné poistenie, poistné na poistenie v nezamestnanosti, poistné na garančné poistenie, poistné na úrazové poistenie, poistné do rezervného fondu solidarity a príspevok na starobné dôchodkové sporenie, ktoré platí zamestnávateľ. Na žiadosť zamestnanca mu zamestnávateľ predloží na nahliadnutie doklady, na ktorých základe bola mzda vypočítaná.
Llívia
27.02.14,10:43
Povinnosť výpočtu čistej hodinovej mzdy je kde?
Llívia
27.02.14,10:48
Aký spôsob odmeňovania máš dohodnutý v pracovnej zmluve/dohode?
misoft
27.02.14,14:16
@Llívia: pekne to napísala, ale - nehnevaj sa - kde si počula pojem čistá hodinova cena práce?. Na výplatnej páske nikde nie je ČISTÁ hodinová cena práce - vždy hrubá (a pokiaľ ma pamäť neklame - i štát pozná len hodinová cena práce a tá je vždy hrubá).
Llívia
28.02.14,06:08
Misoft, nehnevaj sa, ale predtým, ako budeš reagovať, prečítaj si zadanie otázky. Vysvetlenie od Hanelie, prečo dala Antei neužitočné, je od veci. Lakernik sa pýtal "aby mi povedala kolko mam cistu hod mzdu" a v odseku, ktorý Hanelie cituje, sa o žiadnej čistej hodinovej mzde nepíše a na to som poukázala mojou otázkou.