Saggittario
27.02.14,10:20
Dobry den prajem, chcem sa opytat ci mrkva neosahuje nejake nebezepecne latky, ktore by mohli uskodit rybam. Mam akvarium nejaky ten rok a dnes sa mi stala nezvycajna vec. V akvariu sa mi rozmnozili malicke slimaky tak si zvykol v noci dat mrkvu do akvaria. Rano na mrkve bolo mnozstvo slimakov. Dnes v noci som tak urobil a rano ma cakal sok. 3/4 akvaria mi podochlo, voda uplne kalna, na mrkve ani jeden slimak. Urcite to bolo z mrkvy ktoru som kupil niekde v hypermarkete. Otazka: Obsahuje mrkve nejake nebezpecne latky pre ryby ( co pochybujem ). Je mozne ze na mrkve ostali nejake chemikalie, ktore mohli rybam uskodit(teda aj ludom)? Doteraz sa mi to ani raz nestalo.
jslancik
27.02.14,09:45
zdá sa, že na tejto mrkve očividne bolo niečo, čo rybky "nestrávili". Ono im stačí relatívne málo chemikálii, a sú kaput. Aj keď je mrkva "praná", je napustená nejakým humusom. Ryby sú citlivé. Ani čistá voda z vodovodu nie je kóšer, ak nie je odstáta.

Nabudúce treba mrkvu riadne vydrhnúť, prípadne nechať ešte cez noc močiť vo vode a až potom dať do akvária.