Zuzula07
27.02.14,10:31
dobry den,chcela by som sa opytat...mam sluzobny telefon s neobmedzenym pausalom.sef si ma zavolal a chce mi spatne za september zrazit nejaku sumu z vyplaty.vo firme pracujem 3 roky a nikdy som nic nedoplacala.ma na to pravo?
Tweety
27.02.14,09:36
AK máš služobný mobil aj na súkromné účely, tak má právo žiadať od Teba preplatenie súkromných hovorov. Malo by to byť ošetrené v zmluve o jeho poskytnutí na takéto používanie.
Llívia
27.02.14,09:41
Čo konkrétne ti chce zraziť? Mali sme zamestnanca, ktorému údajne decko zobralo telefón a posielalo z neho platené SMS-ky. Zamestnanec si takto "zarobil" viac než 300 EUR, ktoré zamestnávateľ od neho požadoval uhradiť.
Zuzula07
27.02.14,09:57
hovor zo zahranicia....ale ja bezne volavam do aj zo zahranicia pracovne a telefon vyuzivam aj na sukromne ucely....ale tento hovor bol sukromny.a nemam ziadnu pisomnu dohodu.
Tweety
27.02.14,10:04
Potom je najvyšší čas, urobiť dohodu,.
účtovník 007
27.02.14,10:28
Načo dohoda? je to pracovný prostriedok zamestnávateľa? je. Zamestnanec ho má používať v súlade s tým, načo mu bol pridelený. Určite nie na súkromné hovory a aký je tam paušál, nemusí zamestnanca zaujímať. To že má neobmedzené volania neznamená, že si bude zadarmo vyvolávať. Píšeš, že Ti predtým nikdy nedal zaplatiť nič. No tak si ho potom musela poriadne nasrať. Skús sa s ním dohodnúť. Toto nebude z jeho strany len tak. Okolnosti nevieme. Teraz Ťa možno nahnevám, ale predplať si neobmedzený paušál Ty a poskytni svoj telefón zamestnávateľovi na vybavovanie firemných vecí. Možno tu potom Tvoj zamestnávateľ napíše rovnakú otázku, ako teraz Ty: Má na to právo? a ja odpoviem rovnako, má, lebo je to jej majetok.