lenusikb
27.02.14,13:45
Mám taký problém, kúpila som notebook na splátky, platím ho ja ale má ho v držaní môj bývalý priateľ a odmieta mi ho vydať, taktiež má po sťahovaní u seba majetok patriaci mojej babke - kuchynský riad, hrnce, žehličku, malé spotrebiče a množstvo ďaľších vecí ktoré nepatria jemu, ale patria mne a mojej rodine. Žiadnu z vecí mi nechce dobrovoľne vrátiť, vyhovára sa na to že počas doby kým som nemala prácu ma živil - kupoval mi jedlo. Chcem sa opýtať čo mám robiť, respektíve ako to mám robiť. Skúšala som s ním jednať aj ústne aj písomne aj slušne a potom menej slušne, 2 mesiace sa mu vyhrážam žalobou.. Mám právo podať žalobu na vrátenie vecí ku ktorým nemám žiadne dôkazy že sú moje ? Väčšina z toho čo má u seba po mojej babke je 40 rokov staré a neexistujú k tomu žiadne dôkazy že patria nám okrem výpovdi mojej, maminej a babkinej. Viete mi prosím niekto poradiť ???
misoft
27.02.14,13:58
Máš. Ak vieš doložiť vlastníctvo, podaj na súd žalobu na vydanie veci.
lenusikb
01.03.14,14:39
Mam kopiu kupnej zmluvy z obchodu - blocek a papiere o splatkovom predaji na moje meno. Originaly ma on a nieje ochotny mi vydat nic. Ani papiere akekolvek a uz vobec nie od notebooku. Bohuzial co sa tyka babkinho majetku ten nemam ako dolozit. Iba svedectvami. Bude to stacit ?