gaho
27.02.14,15:17
je to integrovaný žiak s poruchou učenia, už v MŠ musel mať asistenta
misoft
27.02.14,14:19
Pedagógovia ti možno dajú relevantnú odpoveď. Môj názor: aj keď máš v triede takého žiaka, je to žiak ako každý iný, akurát pri ňom sedí ešte ďalšia osoba (asistent) - ty predsa jeho asistenta robiť nebudeš....
alaya1
27.02.14,14:21
ach, ako sa mylis, preco to nedas ako koment, ale ako odpoved.
alaya1
27.02.14,14:22
Upresni otazku, z akeho dovodu potrebuje asistenta. je telesne postihnuty, ci je integrovany pre poruchy ucenia, ci je mentalne retardovany?
misoft
27.02.14,14:31
Teda ja fakt neviem, prečo sa tu píše niečo iné: http://www.porada.sk/t119024-osobny-asistent.html
https://www.minedu.sk/asistenti-ucitela-pre-ziakov-so-zdravotnym-znevyhodnenim-alebo-s-nadanim/
Ale mne z toho stále vychádza - učiteľ nie je asistentom - je to ďalšia osoba.....v triede.....pri žiakovi/koch....
BTW: dal som to ako odpoveď - milujem červenú......:D:D:D - jednu som už dostal len za to, že som upozornil, že niekto dupľuje....
Ale mne je to fuk - niekto sa realizuje - chce to mať farebné.....:D:D:D
alaya1
27.02.14,14:40
No, cudzia osoba v triede je dost rusivym momentom pre ucitela a nie vzdy asistent je na pomoc.niekedy aj na ostaru :_)
mimaBe
28.02.14,14:16
Asistenta by som pri takomto žiakovi uvítala. Dnes sú na školách deti-žiaci (a je ich stále viac, s čím súhlasím, som za to aby sa postupne zavádzalo do škôl inkluzívne vzdelávanie), ktoré asistenta potrebujú, ale štát na asistentov nemá peniaze... Ak v MŠ fungovala spolupráca učiteľ - asistent - dieťa - rodič, určite bude fungovať aj v ZŠ.
alaya1
28.02.14,14:17
Tak asistent pri intergovanom ziakovi s poruchami ucenia je ucitelovi napomocny, len sa musis naucit s nim spolupracovat. Ak uz asistenta v skolke mal, tak vie, co ma robit, pripadne si pri priprave na vyucovanie zadaj ulohy aj pre asistenta./pomoc pri priprave pomocok na vyucovanie, pomoc pri rieseni uloh/. je to pre ucitela namahavejsie skor preto, naucit ostatnych ziakov, aby nebol asistent v triede pre nich rusivym elementom. Sadni si s asistentom a podla odporucani si rozdelte ulohy pri vzdelavani tohto ziaka.