lenkavaj
27.02.14,19:41
Chobot
27.02.14,19:32
Áno, existujú.
lenkavaj
28.02.14,11:57
ano ja viem ale ako je to zo szčo a práce v zahraničí. musia aj niečo dokladovať ale stačí urobiť len cesťák a vypočítať podľa zahraničnej tarify napr. nemecko má 45 euro na deň alebo ako to vlastne je. Chcem urobiť daňové a má len faktúry ktoré vystavoval on slovenskej firme ale pracuje v zahraničí na turnusy a stavebný robotník a nemá iné výdaje a počula som že to dá aj takto ale chcem si byť istá tak overujem ako to vlastne je.
Tweety
28.02.14,12:11
Lenkavaj, ty si daňový poradca?
lenkavaj
28.02.14,12:18
nie
Tweety
28.02.14,12:19
Tak prečo to máš v profie?
lenkavaj
28.02.14,12:19
potrebujem poradiť
lenkavaj
28.02.14,12:20
a čo ja viem
Tweety
28.02.14,12:21
Otázky nezakladáme do Debát, ale do Otázok,(vyber si okruh) skús ju dať tam.
lenkavaj
28.02.14,12:23
no už som to dala tu
Chobot
28.02.14,13:17
no už som to dala tu

Včera si nezadala žiadnu otázku. Až dnes.
lenkavaj
28.02.14,15:31
ano ja viem
avalik
28.02.14,15:36
Lenka, dole je etiketa porady, skus prestudovat ;) .... a vyhladavat ... szco, praca v zahr. a cestovne nahrady su tu riesene vo viacerych temach
Chobot
28.02.14,15:37
ano ja viem ale ako je to zo szčo a práce v zahraničí. musia aj niečo dokladovať ale stačí urobiť len cesťák a vypočítať podľa zahraničnej tarify napr. nemecko má 45 euro na deň alebo ako to vlastne je. Chcem urobiť daňové a má len faktúry ktoré vystavoval on slovenskej firme ale pracuje v zahraničí na turnusy a stavebný robotník a nemá iné výdaje a počula som že to dá aj takto ale chcem si byť istá tak overujem ako to vlastne je.

Treba na každú takú cestu vypracovať vyúčtovania pracovnej cesty, kde sa uvedú dtáumy cesty, trvanie cesty, výška náhrad a celková suma (klasické tlačivo vyúčtovania). Nič iné prikladať netreba - teda pokiaľ si neuplatňuje aj iné výdavky - napr. mimoriadne výdavky počas cesty (parkovné diaľničné poplatky) alebo si neuplatňuje náhrady za súkromné auto.
avalik
28.02.14,15:42
ano ja viem ale ako je to zo szčo a práce v zahraničí. musia aj niečo dokladovať ale stačí urobiť len cesťák a vypočítať podľa zahraničnej tarify napr. nemecko má 45 euro na deň alebo ako to vlastne je. Chcem urobiť daňové a má len faktúry ktoré vystavoval on slovenskej firme ale pracuje v zahraničí na turnusy a stavebný robotník a nemá iné výdaje a počula som že to dá aj takto ale chcem si byť istá tak overujem ako to vlastne je.

Treba na každú takú cestu vypracovať vyúčtovania pracovnej cesty, kde sa uvedú dtáumy cesty, trvanie cesty, výška náhrad a celková suma (klasické tlačivo vyúčtovania). Nič iné prikladať netreba - teda pokiaľ si neuplatňuje aj iné výdavky - napr. mimoriadne výdavky počas cesty (parkovné diaľničné poplatky) alebo si neuplatňuje náhrady za súkromné auto.

len este je otazka ci si moze uplatnit CN ... zalezi aj od miesta pravidelneho vykonavania cinnosti - ale to vsetko je uz rozobrate v inych temach
Chobot
28.02.14,15:46
len este je otazka ci si moze uplatnit CN ... zalezi aj od miesta pravidelneho vykonavania cinnosti - ale to vsetko je uz rozobrate v inych temach

Ano, to je pravda. Predpokladal som, že toto nie je otázka a že išlo o pracovné cesty.

To by sme naozaj museli zachádzať do riešenia otázky veľmi obšírne a pozrieť sa na všetky aspekty a fakty, aj ktoré v otázke neodzneli.