devil8x
27.02.14,20:39
Dobrý deň, chcel by som sa poradiť, mám suseda, ktorý púšťa nahlas hudbu. Deje sa tak väčšinou náhodne v čase od 13:00 do 21:30. Teda nie v čase nočného pokoja. Opakované sťažnosti nepomohli, komfort bývania sa znižuje. Na koho sa mám obrátiť, štátna polícia, mestská polícia, mestský úrad...? Neexistuje nejaký zákon, vyhláška, norma, ktorú by som mohol využiť na svoju obranu?
devil8x
27.02.14,19:44
Dobrý deň, chcel by som sa poradiť, mám suseda, ktorý púšťa nahlas hudbu. Deje sa tak väčšinou náhodne v čase od 12:00 do 21:30. Teda nie v čase nočného pokoja. Opakované sťažnosti nepomohli, komfort bývania sa znižuje. Na koho sa mám obrátiť, štátna polícia, mestská polícia, mestský úrad...? Neexistuje nejaký zákon, vyhláška, norma, ktorú by som mohol využiť na svoju obranu? ( prepačte za "spam")
lujza.j
27.02.14,19:44
raz nestačí???!!!
lujza.j
27.02.14,19:45
lujza.j
27.02.14,19:47
stormcatcher
27.02.14,20:10
..buď rád, že nie si môj sused. Radšej náš sused.....
devil8x
27.02.14,20:42
tak tie basy sú také že mi to presúva poháriky vo vitríne vibrujú skla a pod... je toho veľa
lujza.j
27.02.14,20:53
inak ako rozhovorom to nespravíš....ešte ...môžeš peckovať ty....ked on zrovna nie....nie je to riešenie...že ked je niekto blbec budem aj ja....ale nevidím to na iné riešenie.ak by si aj podal oznámenie...priestupok proti obč.spolunažívaniu...si vyžaduje úmyslel...aby to bol priestupok...nemáš mu ho ako dokázať.
tiež si občas peckujem....suseda podo mnou peckuje pravidelne omšu v nedelu...alebo mláti do klavíra...moj pes občas šteká a behá po byte...35g celkom počuť....každý máme niečo....ale stále ešte môže byť aj horšie!!
misoft
27.02.14,21:16
Jedno slovo - neexistuje! Nie je nočný kľud, nemôžeš zakázať.
lujza.j
27.02.14,21:22
IvetaH
27.02.14,21:25
Napriek tomu by som skúsila úrad podľa toho či je to na dedine alebo v meste, predsa len porušuje debil tvoje práva. V byte má predsa bývať tak, aby ničím neobťažoval susedov, má právo na hudbu, ale tak aby nerušil. Pozvali môjho suseda na obecný úrad, tam mu povedali nech sa správa ako sa patrí a je pokoj. Je pravda, že odvtedy neparkujem pred činžákom, ale už nemusím počúvať to dunenie.
Skús sa zastaviť niekde na úrade a začni tam, že jeho práva končia tam, kde začínajú tvoje. Tak nech sa starajú, aby tvoje právo bolo naplnené.
buchač
27.02.14,22:28
Pre mňa je toto dôležité


náhodne v čase od 12:00 do 21:30
Náhodne by som ešte bral tak hodinku - dve , ale 9 hodín robiť doma hudobnú " produkciu " ... ???

Zákon je ale bezmocný , viď
Zabarikádovaná žena 14 rokov terorizuje susedov:
Štúrovčania zobrali zákon do vlastných rúk!
http://www.topky.sk/cl/10/1376254/Zabarikadovana-zena-14-rokov-terorizuje-susedov--Sturovcania-zobrali-zakon-do-vlastnych-ruk-

Tu je to veľmi markantné , lebo dotyčná osoba neporušuje ani tú hladinu hlučnosti .
Nesmierne sa čudujem , že v tom Štúrove si susedia nevedeli ( nechceli páliť prsty ) dať rady ...absolútne nechápem .
No jedno je isté . Ak by bola moja suseda , tak má určite smolu .


Žiaľ , na Slovensku je to raz tak ...v USA zasa naopak .

Vajíčkový incident je najnovšou potýčkou medzi Bieberom a jeho susedmi v bohatej okrajovej štvrti mesta Calabasas v kalifornskom okrese Los Angeles. Vlani speváka obviňovali z bezohľadnej jazdy autom po okolí a z organizovania hlučných večierkov.
"Dúfame, že zabezpečíme štvrti tú kvalitu života, akú si jej obyvatelia zaslúžia," vyhlásil hovorca šerifovho úradu na záver.
http://www2.tvnoviny.sk/sekcia/soubiz/1739848_policajna-razia-u-biebera-tvrde-drogy-a-zatknutie
korela
28.02.14,00:05
Daruj mu slúchadlá, môže sa do nemoty ohlušovať.
Nemôžeš sa s ním spriateliť? Či je to už vo fáze, že to nepôjde?
Jurino
28.02.14,16:00
Žiaľ u nás na Slovensku neplatia žiadne dohovory, ani nadviazanie reči slušným spôsobom. Neskúšaj ho nebodaj pristaviť na schodoch a distingvovaným štýlom ho žiadať o nápravu do pôvodného stavu. Primitív, ktorý nerešpektuje nikoho od času nasťahovania sa medzi ľudí potrebuje riadnu príučku. Treba oproti nemu zakročiť rovnakým spôsobom, totižto len vtedy mu "dokápne" a začne uvažovať, že tam nebýva sám. Ak nepodnikneš nič a budeš doma sedieť v kúte a čušať ako kuracina na bidieľku počas noci, tak sa ťa bohužiaľ ani nikto nezastane. Primitívov sa ešte stále ľudia na Slovensku boja, pretože je ich stále väčšina. No a čo zabralo u nás? Tak moja rada je nasledovná. O 21:30 hod si sprav zdravotnú polhodinovú prechádzku do neďalekého lesíka a keď hlučný sused prestane hučať na rádiu tam, mu pusť toto http://www.youtube.com/watch?v=yiim_SKNULM
Ale odporúčam fakt odísť z bytu, lebo sa to nedá počúvať. U nás zabralo na 100 percent a odrazu bolo ticho a život ma odrazu nový význam :)
arizona
28.02.14,16:22
Nikto ti nepomoze, nik si na uradoch nebude palit prsty,ved dodrziava nocny klud a basta.
Nepomozes si nijako,jednine sa mozes s tym zmierit,alebo arogantnemu susedovi nalozit riadne do budky,aby konecne pochopil .-)
korela
28.02.14,22:26
Asi treba pripraviť vhodný repertoár, jednoducho opak toho, čo obľubuje sám. Mali ste šťastie, že to zabralo.
Jurino
10.03.14,14:02
Presne tak, ak bude mať hlučný sused iné chute je možné nájsť aj iné skladby. Zvlášť táto má príznačný názov "Love Your Neighbour" :)

http://www.youtube.com/watch?v=-fLps3mZu-8