elizabet19
28.02.14,00:09
Ahojte, planujem si zalozit zivnost, poskytovanie sluzieb - aranzovanie. Chcela by som si viest JU sama nakolko zo zaciatku by som nerada platila nejaku uctovnicku, ked nebudu este prijmy alebo budu minimalne. Mam skoncenu obchodnu akademiu, ale asi si vsetci viete predstavit ako tam vyzeralo uctovanie so sibenickami. Viete mi poradit kurzy, ktore by mi pomohli sa do praxe vedenia JU dostat okrem kurzu JU? kokretne nemam predstavu, co vsetko musim viest a akym sposobom, ako uctovat, no bojim sa, ze kurzom len preletim a budem natom tak ako teraz...alebo ak radite obratit sa na nejakeho uctovnika, ako sa s nim dohodnut? kolko moze pytat a kedy za nim ist? este pred zacatim zivnosti, aby mi poradil ci byt dobrovol.platcom DPH, ci uplatnovat vydavky, alebo pod.? dakujem za odpovede
ewita888
28.02.14,07:30
Viete mi poradit kurzy, ktore by mi pomohli sa do praxe vedenia JU dostat okrem kurzu JU?
???
živnostník vedie JU, načo sú ti šibeničky?
doporučujem ti dať si účto za prvý rok spraviť skúsenej účtovníčke, tam si poskúmaj, kde, čo a zváž, či by si to vedela aj sama.. účtovníctvo nie je len že sa dnes niečo naučím a robím to rovnako každý rok.. treba neustále sledovať legislatívu, zákony sa menia niekoľkokrát do roka..
ja len, aby si viac neprerobila, ako zarobila na účtovníctve.. a zvlášť ked píšeš, že nebuš mať veľa dokladov..
elizabet19
28.02.14,11:10
sibenicky su mi na nic, preto sa pytam ako postupovat...a viete mi poradit, kedy mam ist za uctovnickou, ci sa jej plati nieco mesacne, alebo od coho sa bude odvijat cena, ktoru jej budem platit? a este jedna otazka, keby sa musi rozhodnut ci budem uplatnovat len pausal. vydavky alebo budem platca DPH? ospravedlnujem sa za pre vas mozno blbe otazky, len som laik a nerada by som spravila nejaku chybu na zaciatku