Monča
29.03.06,10:01
Idem robiť DP typu A pre zamestnanca, ktorý už mal urobené ročné zúčtovanie u hlavného zamestnávateľa aj dorovnaný preplatok dane zo ZČ a doplatený rozdiel v bonuse. Keďže mu zúčtovanie urobili skôr, než vôbec stihol doložiť potvrdenie od ďalších zamestn. na dohody, musí si podať aj daňové priznanie. III. časť ročného zúčtovania má., potvrdenia od ostatn. zamestn. tiež. Pri vypĺňaní DP "A" postupovať ako keby už daň bola v poriadku?
Čiže spočítam všetky príjmy zo všetkých potvrdení r. 32, poistné r. 33, základ dane r. 34 a 35, nezdanit. časť r. 36 a r. 38 a r. 41(príspevky), spočítam na r. 42, vypočítam r. 43, vyp. daň r. 44 a r. 53.
Vypĺňam aj r. 54 - 10000,-?
Na r. 55 dám 0?
r. 56 - 10000? keďže zamestn. zrovnal daňový bonus
r. 57 - 0?
r. 61 - daň zrazená podľa RZ + daň zo všetkých potvrdení -(mínus) preplatok, ktorý zamestnávateľ už vyrovnal?
A nakoniec mi na r. 62 vznikne nedoplatok 4,- Sk. Dá sa to vyplatiť v hotovosti na DÚ? Je blbosť hradiť to poukážkou.
Iste už máte podanie priznaní za sebou, tak pomôžte nám ostatným, my pomôžeme ďalším oneskorencom... Vďaka
Janca
30.03.06,07:56
Pripájam sa, mám podobný problém.
Zamestnancovi bolo urobené ročné zúčtovanie dane vo feburári,
malý preplatok na dani mu bol vrátený v 2/2006 vo výplate za 1/2006.
Daňový bonus si neuplatňoval, takže s tým problém nebude.
Oneskorene dostal potvrdenie o životnom poistení, ktoré by si mohol
ešte odpočítať z daňového základu.
Navyše už aj dal žiadosť na poukázanie 2% z daní. - Všetko 15.2.2006 a potvrdenie mu prišlo 20.2.2006.
Podľa usmernenia DU vraj si môže dať dodatočné (už nie opravné) daňové priznanie.
Neviem však aký typ, v akom termíne ho podať, keď sa bude volať dodatočné (či do 31.3. alebo po 31.3.2006), ako ho vyplniť-ktoré riadky, aké doklady priložiť. Info z DU sa mi celkom nepozdávali.
Preto prosím kto to už robil, nech sa so mnou podelí o skúsenosti.
Barbara
30.03.06,08:07
Pripájam sa, mám podobný problém.
Zamestnancovi bolo urobené ročné zúčtovanie dane vo feburári,
malý preplatok na dani mu bol vrátený v 2/2006 vo výplate za 1/2006.
Daňový bonus si neuplatňoval, takže s tým problém nebude.
Oneskorene dostal potvrdenie o životnom poistení, ktoré by si mohol
ešte odpočítať z daňového základu.
Navyše už aj dal žiadosť na poukázanie 2% z daní. - Všetko 15.2.2006 a potvrdenie mu prišlo 20.2.2006.
Podľa usmernenia DU vraj si môže dať dodatočné (už nie opravné) daňové priznanie.
Neviem však aký typ, v akom termíne ho podať, keď sa bude volať dodatočné (či do 31.3. alebo po 31.3.2006), ako ho vyplniť-ktoré riadky, aké doklady priložiť. Info z DU sa mi celkom nepozdávali.
Preto prosím kto to už robil, nech sa so mnou podelí o skúsenosti.



treba DP typu A do 31.3.2006. riadky Ťa pekne navedú kde čo treba napísať.
musíš vytlačiť Ročné zúčtovanie dane čo si mu robila a z toho opísať do Daňového priznania. neboj zvládneš to:)
Janca
30.03.06,08:12
Barbara veľká vďaka za podporu a za to, že sa ešte niekomu chce v tomto vysokom termíne pomáhať, ale mám tu jeden háčik.
Na ročnom zúčtovaní dane som mu odpočítala príspevky na DDP vo výške
2400 Sk (200x12).
Medzitým, ako si doniesol potvrdenie na životné poistenie prišiel SW od firmy
na mzdy, kde bol upravený program na odpočítanie DDP na 11 mesiacov, t.j
správne malo byť urobené ročné zúčtovanie s 2.200 Sk.
Som teraz toho magor, či mu robiť do dod. DP so starým potvrdením ročného zúčtovania, alebo s tým správnym teraz a čo to znamená pre mňa, keď som mu už preplatok na dani vysporiadala vo výplate za 1/2006 ?
Katarina
30.03.06,08:15
Je na to jednoduchší spôsob. Ročné zúčtovanie len priložíš ako prílohu ale nebudeš s ním pracovať. Zoberieš ostatné potvrdenia vyplníš riadok 32,33,34 a 35. Nezdaniteľné časti ani daňový bonus neuvedieš, a na konci odpočítaš už zrazenú daň zo závislej činnosti. Samozrejme potvrdenia priložíš tiež do daňového priznania. Výsledok by mal vyjsť 0 t.j. ani preplatok ani nedoplatok na dani.
Janca
30.03.06,08:22
Katarína - neviem či som ten problém dobre popisala, mne ide o to, že si dodatočne uplatňuje odpočitateľnú položku a tým dodatočným DP by mi mal výjsť ešte väčší preplatok na dani, ako som mu v ročnom zúčtovaní urobila ja.
Ide skoro o 1000 Sk, tak mu to chcem urobiť dobre, aby mal "na vajíčka" na Veľkú noc.
Barbara
30.03.06,08:27
Barbara veľká vďaka za podporu a za to, že sa ešte niekomu chce v tomto vysokom termíne pomáhať, ale mám tu jeden háčik.
Na ročnom zúčtovaní dane som mu odpočítala príspevky na DDP vo výške
2400 Sk (200x12).
Medzitým, ako si doniesol potvrdenie na životné poistenie prišiel SW od firmy
na mzdy, kde bol upravený program na odpočítanie DDP na 11 mesiacov, t.j
správne malo byť urobené ročné zúčtovanie s 2.200 Sk.
Som teraz toho magor, či mu robiť do dod. DP so starým potvrdením ročného zúčtovania, alebo s tým správnym teraz a čo to znamená pre mňa, keď som mu už preplatok na dani vysporiadala vo výplate za 1/2006 ?


ja by som mu to urobila správne ako to má byť! vyplnila by som mu DP typ A, ale ináč by to mal urobiť sám, ale keď mu chceš pomôcť, tak mu to vyplň Ty.
by som do daňového priznania uviedla správne DDP , zapísala by som mu aj životné a to ročné zúčtovanie dane vytlačíš preto, aby daňový úrad videl a vedel koľko si mu vrátila preplatok, a na základe toho mu daňový úrad vyráta rozdiel, vlastne ten rozdiel bude v tom daňovom priznaní. s tým ročným zúčtovaním, čo si mu dala v januári Ty nerobíš nič, necháš mu to tak, :) to staré ročné len k tomu priložíš. z toho budú vidieť na daňovom úrade, že ako to mal, a v daňovom priznaní bude ako to mal mať!!!!:)
Janca
30.03.06,08:38
Barbarka bolo to pre mňa rýchle a "lopatistické". O.K. pochopila som.
Chcem mu pomôcť, lebo je to môj kolega, peňazí nemá dnes nikto nazvyš a navyše (nie mojou vinou) sa vo februári robili skoršie výplaty.
Iniciatíva niekedy zabíja. Mohla som s tým ročným zúčtovaním počkať aj
do februárovej výplaty.
No čo už.
Prajem krasny deň všetkým, čo už majú HOTOVO !!!!!
Barbara
30.03.06,08:57
Barbarka bolo to pre mňa rýchle a "lopatistické". O.K. pochopila som.
Chcem mu pomôcť, lebo je to môj kolega, peňazí nemá dnes nikto nazvyš a navyše (nie mojou vinou) sa vo februári robili skoršie výplaty.
Iniciatíva niekedy zabíja. Mohla som s tým ročným zúčtovaním počkať aj
do februárovej výplaty.
No čo už.
Prajem krasny deň všetkým, čo už majú HOTOVO !!!!!


je to tak. aj my sme už spravili RZD vo februári a trom som vypisovala DP, lebo až teraz sa zobudili, že si chcú uplatniť nárok na odpočet aj na manželky.
no čo už s nimi???:D
mi pripadá niekedy , že my sme tu v učtárni ako nejaká charita, keď im stále v niečom musíme pomáhať. no kde by som došla, keby som musela štyristo ľudom dať echo, či si náhodou nechcú uplatniť nárok na odpočet na manželky???:D no nemám pravdu?:p