zuzineckah
28.02.14,05:51
Zdravím vospolok, tak dnes mi prišlo rozhodnutie, v ktorom mi podľa očakávania zamietli zníženie, resp. odpustenie úrokov
Trvalo to skoro tri mesiace, takže som získala iba čas, nič viac.

Chcela by som sa spýtať, žiadosť o splátkový kalendár možem napísať len "po svojom"? Žiaden formulár nemajú? Nič som na nete nenašla.
A druhá vec - keď mi to prišlo v 2 rozhodnutiach (2 dĺžne čiastky), mám na každú zvlášť poslať žiadosť? To obe možu rozložiť do tej maximálnej dĺžky (myslím tých 18 mesiacov, pokiaľ ich teda umožnia)??
UVádzajú, že žiadosť musí byť zaslaná do 3 dní, to myslia 3 pracovné dni? Myslí sa tým, že ja to mám poslať do 3 prac.dní? Alebo že to má byť na pobočke do 3 dní - pracovných alebo kalendárnych??? Prosím o radu, mám v tom hokej a nechcem to prešvihnúť (posielam z CZ, takže doručenie do 3 dní nehrozí, navyše to pošlem najskor zajtra a je víkend...)

Myslíte, že je reálna šanca, že mi vyhovejú, keďže som momentálne na MD??

Som z toho na prášky, strašne ma tá situácia trápi, nie som žiadna socka a platím za vlastnú blbosť. Keby som nebola na MD, ihneď nabehnem do práce a poriešim to rýchlejšie, ale takto mám dosť zviazané ruky

A zaujíma ma jedna vec, ak by mi niekto vedel odpovedať budem rada. Len čisto pre poriadok - nemala by SP dĺžne poistné (a následné) úroky vymáhať, resp. upozorniť na nedoplatok v nejakej lehote? Či žiadnu nemá?

Ďakujem za každú radu
srska
28.02.14,05:06
... A zaujíma ma jedna vec, ak by mi niekto vedel odpovedať budem rada. Len čisto pre poriadok - nemala by SP dĺžne poistné (a následné) úroky vymáhať, resp. upozorniť na nedoplatok v nejakej lehote? Či žiadnu nemá? ...
----------------------------------------------------------------------------
upozorňujú + vymáhajú.

a) pošlú lajstro o nedoplatku (aj 2x)

b) keď neuspejú, nastupuje podľa výšky nedoplatku general faktoring alebo rovno exekútor
zuzineckah
28.02.14,06:51
mne neprišlo žiadne lajstro, to je práve to, čo nechápem. Samozrejme som vedela, že ten dlh tam mám, ale prvé "vyúčtovanie" nedoplatku som obdržala až po ukončení živnosti (2011). To je práve to, čomu nerozumiem. Ak poslali, kam to prišlo?? Ak by som nereagovala, asi by to boli vymáhali skor, či nie? Mne to zosumarizovali r. 2004 - 2009 naraz. Bez toho, aby v priebehu tohoto obdobia prišla akákoľvek upomienka....
Dĺžnu sumu som vyrovnala potom naraz.

Na zbytok mi, prosím, nevieš odpovedať? Dnes potrebujem poslať tie žiadosti o spl.kalendár.