Chelsea34198
28.02.14,12:07
Prosím o radu . na hárku 1 som si vytvorila tabuľku , následne v niektorých stĺpcom som vytvorilo rozbaľovacie zoznamy, ktoré sú zapísané v hárku 2. Neviem však ako môžem obmedziť vyberané možnosti v závislosti na výber v inej bunku .
Príklad: mám stĺpec A so zoznamom 1,2,3,...10. Stĺpec B so zoznamom :1.1,1.2,1.3 ......2.1.,2.2.,2.3..... Ak vyberiem v stĺpci A možnosť 1 , potrebujem aby mi zoznam v stĺpci B zobrazil len možnosti od 1.1.....1.14 ak Vyberiem v stĺpci A možnosť 2 stĺpec B mi umožní len výber z možností 2.1.,2.2.......atď


ďakujem
PushCar
28.02.14,23:23
Ahoj, už sa to tu riešilo viď Rolovacie menu s podmienkami (?) (http://www.porada.sk/t173558-rolovacie-menu-s-podmienkami.html#post1811159) s trochou uprav by to mohlo vyzerať takto: Máme dva zošity. Jeden hárok sa volá ZADAJ a druhý ZOZNAM. Tabuľku, kde sú hodnoty 1 a k tomu 1.1, 1.2 treba mať tak ako je v exceli aby to fungovalo tj. pr. A1=1, A2=1, A3=2,... a B1=1.1, B2=1.2, B3=2.1,... plus v stĺpci D budú iba jedinečné hodnoty zo stĺpca A aj s nadpisom. Na hárku ZADAJ bude v stĺpci A overenie údajov s formulkou:


=OFFSET(ZOZNAMY!$D$2;0;0;COUNTA(ZOZNAMY!$D:$D)-1;1)

a v stĺpci B:


=OFFSET(ZOZNAMY!$A$1;MATCH(A1;ZOZNAMY!$A:$A;0)-1;1;COUNTIF(ZOZNAMY!$A:$A;A1);1)
Chelsea34198
09.05.14,17:16
dakujem, takto zjednodusene mi to ide, ale keď k tomu priradim text, ktory je cca na 5 riadkou, uz mu to robi problem . K tomu ešte potrebujem so stĺpcom B previazať ďalší stĺpec C 1.1.1.....atď a to už vôbec nejde. (Pokiaľ tam stlpec A napr. Zelenina, Ovocie; B následne napr. Jablko, slivka, hruška ; C napr. zelene ,žlté ....tak to ide ale ako náhle nahradim jednoslovne nazvy dlhým riadkovým textom uz je problem) Podarilo sa mi to v tejto jednoduchej forme urobiť, aj cez udaje/overenie udajov/
PushCar
24.05.14,15:59
Ach jo, dúfal som, že bude stačiť level 1., 1.1. :) Čo sa týka toho problému, že to nejde ak je to dlhšie, problém je v tom, že tie vyhladávacie funkcie nespracujú obsah bunky dlhší ako 255 znakov. Skúšam to riešiť cez zadávanie ID ku každému záznamu tým pádom by sa vyhľadalo ID čo je v podstate iba číslo alebo hocičo, no najlepšie asi číslo pr: ID: 1,1,1,2,2,3 v stĺpci "ID" a názov: jablko, jablko, jablko, hruška, hruška, slivka v stĺpci "Názov"... nooo ešte mi to celkom nefunguje. Potom vidím riešenie pr. cez SQL alebo poprípade Formulár to všetko v xls teda za pomoci makier VBA-čka. To si predstavujem ako 1. zadá sa číslo riadka a číslo stĺpca, ktorý sa ide vypĺňať a potom, ktorý údaj či 1. alebo 1.1. ...no proste tak nejak, že by sa zadalo všetko cez combobox vo formulári a potom len na konci potvrdilo, že sa môžu údaje vypísať aj do tej oblasti, ktorú chceš vyplniť. No možno máš inú predstavu o tom ako to zadávať a jednoduchšiu no hlavne Ti asi ide o to aby to fungovalo, dúfam, že nájdeme riešenie :)
PushCar
24.05.14,16:02
podarilo sa pomocou formulára som to nakoniec vyriešil, dúfam pomôže :) tu je riešenie: http://www.porada.sk/t244283-rozbalovaci-zoznam-excel-pre-viac-ako-255-znakov-pomocou-formulara.html
Chelsea34198
24.05.14,17:25
hned ako budem mat cas to vyskusam, a dakujem velmi pekne. :)