vanessa2
28.02.14,12:21
urobila som danové priznanie szčo paušalom a program mi paušalne vydavky zaevidoval len do riadku 9, do riadku č.2 už nie -pri tabulke č.1 čo sa píšu príjmy vydavky zo živnosti mam kros program,minulý rok mi paušlane vydavky zapísalo i do r.č.2 i do riadku č.9 je to takto správne ma niekto alfu ?
kn-alka
28.02.14,11:24
Zita5
28.02.14,11:25
Riadok 9 je správny.

ALFA nepustí do r.2 a ak sa budete pokúšať , vyhodí Vám to s červeným oznamom, že zapíše ako úhrn a nepatrí to do riadku 2.





Viď poučenie strana 7.


Ak daňovník uplatňuje výdavky percentom z príjmov (§ 6 ods. 10 zákona), uvedie sa suma výdavku pri jednotlivých druhoch príjmov podľa § 6 ods. 1 a 2 zákona úhrnom na riadku 9 tejto tabuľky vrátane preukázateľnej výšky zaplateného poistného a príspevkov, pričom pod tabuľkou č. 1 sa vyznačí táto skutočnosť.

...............doplní 14:19 hod ...ešte odpoveď z Krosu


Diskusia: ALFA / Účtovníctvo
Čas prispenia: Piatok 28.02.2014, 14:16 Autor: Lucia Jantošíková

Predmet: re: DPFO r.2013-VI.Oddiel, riadok 2
Text: Dobrý deň,

zobrazovanie paušálnych výdavkov iba na riadku 9 je správne. V poučení k vypĺňaniu daňového priznania k dani z príjmov FO typ B (strana 7) sa uvádza: "Ak daňovník uplatňuje výdavky percentom z príjmov (§ 6 ods. 10 zákona), uvedie sa suma výdavku pri jednotlivých druhoch príjmov podľa § 6 ods. 1 a 2 zákona úhrnom na riadku 9 tejto tabuľky vrátane preukázateľnej výšky zaplateného poistného a príspevkov, pričom pod tabuľkou č. 1 sa vyznačí táto skutočnosť( skutočnosť, že daňovník uplatňuje výdavky z príjmov). "
lenkavaj
28.02.14,11:32
Ano ja mám a mne to dalo správne.