zaabbka
28.02.14,14:24
SOm matka na MD a mám rok do nástupu do práce.. včera som volala so šefom a povedal mi že mu mám dat vypoved pretože chce firmu potopit..ked som povedalala že nech mi dá on povedal že na to možem zabudnut že on mi žiadnu výpoved nedá a že on firmu potopí aj somnou s tým že sa v živote nedostanem k započtu a výpovedi takže som ako keby 4 roky nikde nepracovala.som jeho jediný zamestanec.. všetkých ostatných si prehodil do novej spoločnosti v ktorej má samozrejme za konatela dosadeneho kona a on v nej nefiguruje pretože na jeho meno by vela dodávatelov rado zabudlo... od 20.11 2013 je firma zapísana v OR bez konatela takže inšpektorát práce mi povedal že oni mi stým nepomožu kedže nemaju koho stihat.. fakt netusím na koho sa obratit ale smrad jeden nemože takto točit s obyčajnými ludmi!
asterix174
04.03.14,20:42
Ja by som zašiel na políciu a na zamestnávateľa podal trestné oznámenie. To že firma nebude existovať neznamená že Vy nebudete mať žiaden zápočet, predsa za teba musel platiť nejaké dávky, takže ľahko dokážete že existoval, ide podľa mňa len o spôsob nátlaku aby ste sama dala výpoveď a on Vám nemusel dávať žiadne odstupné avšak to by som nerobil pretože vlastne už nemáte čo stratiť. Ak aj firma prestane existovať, neznamená to, že Vy ste nikde nepracovala. Avšak ja by som na neho podal trestné oznámenie z dovodu podozrenia na spáchanie trestného činu podvodného úpadku a nátlaku.