monika1991
28.02.14,18:16
Ahojte poraďáci, zaujímal by ma Váš názor na moju situáciu a čo by ste vy urobili : mám 22 rokov a som evidovana na UPSVAR a zároveň externe študujem 2.ročnik, pričom na UPSVAR som to nehlasila a chodievam na podpisy. Teraz som si našla robotu na dohodu cez agentúru od marca,robí sa 5 dni v týždni, čim by som prekracovala tu hranicu odpracovaných hodín za rok a musela platiť odvody, pričom by som potom bola vyradená z evidencie UPSVAR, no bojím sa toho, kedže ešte stále chodím do školy že po čase by mi agentúra ukončila dohodu, ja budem vyradená z evidencie,odvody do zdravotnej by som si musela platiť sama a kedže robiť nebudem,nebudem mať z čoho platiť zdravotnú,plateniu odvodov z dohody sa nebranim,ale uvažujem na tým a viem o tom, že keby som UPSVAR predlozila tlačivo o návšteve školy, že by to brali ako prípravu na budúce povolanie, čim by som už na podpisy chodiť nemusela a brali by ma ako študenta??Ide mi len o to ako predísť tomu aby keď skončim dohodu, by som si nemusela platiť odvody sama, preto by ma zaujímali Vaše názory,rady ako ďalej a za kt. vopred ďakujem
ivka70
28.02.14,17:26
1. evidencia na UPSVaR nema stanovenu max. hranicu odprac. hodin za rok, ta je urcena typom dohody, nicim inym
pre evidenciu na UP je podstatne, aby si neprekrocila povolenu hranicu prijmu za mesiac
2. stat je platitelom zdravotneho poistenia aj za externych studentov do 26 rokov

cize ty vobec na UP evidovana byt nemusis, v ZP nahlasis, ze si student a popri studiu mozes pracovat neobmedzene
monika1991
28.02.14,17:27
ďakujem za skorú odpoveď