Economic
28.02.14,20:15
Milí poraďáci, hľadáte v eDaniach tlačivá na vyplnenie DP PO alebo FO ? Nehľadajte už, pretože podľa oznamu na finančnej správe tam ani nebudú. Nájdete ich na portáli FS. Ale mám pre Vás dobrú radu. Som účtovníčka, mám ZEP a mojim klientom po väčšinou robím účtovníctvo výlučne elektronicky a využívam export z účtovníctva. Mám teda "naväzbených klientov" k môjmu ID. Ale potrebovala som si urobiť aj sólo DP, pretože mi program trošku nekorektne ukazuje vyplňované DP a musela by som triafať do správnych koloniek na viac pokusov. Chcem Vám dať len do pozornosti, aby ste netrápili s eDaniami JAWA, ktoré sú pomalé.
Normálne sa prihláste cez hociktoré konto svojho klienta, vyberte si oblasť daň z príjmov a tlačivo DP PO. Síce sa Vám ukážu úvodné údaje toho ktorého klienta, ale tie ignorujte. Jednoducho tie údaje manuálne prepíšte potrebnými údajmi, jednoducho si vyplňte celé DP, spustite kontrolu. Ak je všetko korektné, dajte pokyn tlačiť. Celý dokument Vám uloží do prevzatých súborov (resp,. Vám na obrazovke ukáže cestu uloženia, kde to nájdete) Je to v ZIP formáte. Jednoducho uložiť na plochu, rozbaliť a dokument s príznakom FDF (jeden zo 4 možno) otvorte a vytlačte ako klasické PDF tlačivo. Ten dokument sa málinko vizuálne líši od ostatných.

Neskúšala som to ešte na FO, tých už mám malo, ale určite to tam ide takto isto.

Musím sa priznať, že takáto možnosť ma veľmi potešila a hlavne mi pomohla a zjednodušila robotu.

Verím, že Vám môj návod všetkých, ktorí ho potrebujete pomôže. Skúste...
avalik
28.02.14,19:49
sólo DP sa dá urobit na PFS aj bez prihlásenia

- vyberies si typ priznania alebo uctovneho dokumentu z katalogu elektronickych formularov
https://www.financnasprava.sk/sk/elektronicke-sluzby/verejne-sluzby/katalog-danovych-a-colnych/katalog-formularov

je dostupny aj z hlavnej stranky - vpravo Danove a colne tlaciva a potom vybrat Katalog elektronickych formularov - a vybrat si co chces

- na rozbalenie treba klikat na sipky nie na text - a pri konkretnom formulari na ikonu vpravo
cloe
28.02.14,21:22
presne tak. Zdá sa mi, že veľa ľudí si myslí, že to ide len cez prihlásenie, ale sú to verejne dostupné tlačivá FS.