Biosko
28.02.14,20:51
Dobry den,

1) Podla zakonnika prace paragraf 92 mam narok na 12 respektive 8 hodin nepretrziteho odpocinku.

Uvedme si priklad:
Pracovna zmena mi konci o 16:30. Po nej mi az do zaciatku dalsej zmeny trva neaktivna pracovna pohotovost, pokial ma teda neaktivuju.

Co v pripade ak ma aktivuju na riesenie problemu trebars o 23:00, na probleme budem pracovat 1 hodinu, teda do polnoci a potom ma este aktivuju o 5:00 rano takisto budem pracovat 1 hodinu.
Kedze som nemal nepretrzity 8 hodinovy odpocinok, kedy mam nastupit do prace? Ak som teda koncil s o 6tej rano tak to vychadza ze mam nastupit az o 14tej.
A za dalsie by som rad vedel kolko v tej praci mam byt. Do 16:30 alebo mam robit od tej 14tej 8 hodin, teda do 22hej? Alebo len 6 hodin do 20tej kedze som kvazi tie 2 hodiny odpracoval v noci pocas aktivacie?
Ako to vlastne funguje?

2) Podobny problem akurat paragraf 93. Ten pojednava za istych okolnosti najmenej 35hodin nepretrziteho odpocinku aj to musi zahrnat nedelu alebo pondelok.

Teda v pripade ze som na neaktivnej pracovnej pohotovosti a pocas nej ma aktivuju napr 3 krat pocas weekendu po 1 hodinke prace ale nikdy nenaplnim ten 35hodinovy nepretrzity odpocinok niekedy ani nie 24 hodinovy odpocinok.

To mam ako dostat pondelok a utorok platene volno ako nahradu za sobotu nedelu a prist do prace az v stredu?

Tieto zakony celkom dobre vychadzaju vtedy ak je clovek zavolany do prace celu zmenu potom to logicky chapem ze mu prinalezi nahrada za cely den. Ale co v pripade ked odpracujem len 3 hodiny no napriek tomu mi to neumozni mat povinny nepretzity odpocinok.

Dakujem za pomoc