Askja
28.02.14,21:00
Môžem prísť o diety, keď pracujem ako opatrovateľka s 24-hod. starostlivosťou; miesto práce-rodina klienta v DE, zmluva(Zmluva podľa §42 a nasl. Zákona č. 311/2001 z.Z ZP) s SK agentúrou znie na 100€ btto mesačne (ide o čiastočný pracovný úväzok, na kratší pracovný pomer-vraj za 10 hod týždenne-s odôvodnením, že agentúra vychádza ohľadom výšky mzdy v ústrety opatrovateľkám, aby mohli zostať registrované na úrade práce - a ktože by sa mohol 3 mesiace neukázať na úrade práce a pritom zostať v evidencii??), pričom v zmluve s agentúrou nie je explicitne uvedené, že súčasťou zmluvy je aj príloha, na základe ktorej je jasné, aký celkový ntto príjem mesačne získam. Ale tento list s tabuľkou je len tak k zmluve priložený „aby som pre lepšiu orientáciu vedela výšku svojej mesačnej odmeny“ a teda celkovo za 3 mesiace. Na otázku, prečo nie sú diety v plnej výške (krátené o 25%), som dostala odpoveď „veď tam budete mať ako opatrovateľka stravu aj ubytovanie“(strava s ubytovaním je zabezpečená v rodine klienta). Takže mi vlastne nemusia dať okrem tých 100€ btto ani cent (a vidina zárobku zostane v nedohľadne) za diety a ja by som nič nevysúdila?
Mila123
28.02.14,20:25
je problém dopísať do komentu?????
Mila123
28.02.14,20:26
dohoda o pracovnej činnosti??? alebo????
Askja
28.02.14,20:36
Zmluva podľa §42 a nasl. Zákona č. 311/2001 z.Z. ZP