MartaSk
01.03.14,10:19
Zdravím,
zakúpili sme si pl.okná Salamander,vyrábané síce na Slovensku,ale Poliakmi, boli osadené v apríli 2013. Okná pri nárazovom vetre zo severu fijúkajú a preťahujú popri kľučke pri nulovch teplotách riadne cítiť chlad , prievan. Najprv len chodili doťahovali nejakí chlapi z firmi,až ma to naštvalo, lebo sa toťahalo od októbra m.r. a v 31.01.2014 som napísala reklamáciu. Zase prišli nejakz z fi a povedali, že chýba kovanie, potom prišiel ved.výroby a povedal, že oni tomu nerozumejú ,nechýba žiadne kovanie a okná sú dobré nemôžu prefukovať, pretože to skúša s nejakým papierikom, ktorý nejde vytiahnut. Ja hovorím,že prefukujú,poliak že nie. Mám ho zavolať, keď bude fúkať. Takže si mám počkať do druhej zimy. A keď ich budem toľko otravovvať, dajú mi k náhrade benźin, to som už penina pri tom lúzerovi s papierikmi, ktormi mi dokazoival, že okna nepreťahujú. Reklamáciu mi dali zamietavú, čo stým, ako dokázať, že okná zo sú zle. Pomôže mi SOI?Už som si chcela dať urobiť termosnmky,ale je teplo.
erik555
01.03.14,09:49
aky je to profil od Salamandra?
arizona
01.03.14,10:33
kde si kupil tie okna? Od slov.firmy, ci od polskej? Monteri boli polska firma?Montovala ti to rovnaka firma, co ti aj okna predala? Nenapisal si dost dolezitych informacii,takze tazko ti niekto presne odpovie
MartaSk
01.03.14,18:30
ARTE 7K BRUGMANN-SaLAMANDER
MartaSk
01.03.14,19:00
fi Agal Michalovce, vlasníí ju Poliak, je tofi s 10-roččnou praxou, okná vyrába tu na v Michalovciach,sklá dováža z Madarska, lebo Nitransko bolo ževraj veľmi drahé. Máme trojsko,kovanie winkhaus,.Okná nám aj oni osadili, vyspravili, pracujú tam aj Poliaci aj Slováci.Zaráža ma, že z juhu máme veľké okná a sú celkom vpohode (možno keby boli zo severu, robili by to isté), zo severu sa jedná o okná malé zhruba 80x50
ktoré sú na chodbe, v kúpelni na schodišti atd (8ks)
lujza.j
01.03.14,19:09
meha
02.03.14,09:16
V tvojom prípade by som SOI oslovila. Máš predsa tvrdenia,aj keď nepodložené,že chýba kovanie.Nech skúsia preveriť,či ti bolo dodané to,čo máš vyfakturované.Zároveň im spomeň tvoj problém s oknami .Držím palce.
220870
02.03.14,15:26
V odpovedi na vašu reklamáciu musia odpovedať prečo ich okná neprefukujú ,ako to zistili akú skúšku urobili.Oni musia dokázať svoju pravdu nie vy.Prečítajte si občiansky zákonník a rady na stránkach SOI.
MartaSk
03.03.14,08:48
no ved som to pisala, jedni prisli,povedali , ze chyba kovanie, prisiel vedúci vyroby a povedal, ze oni sa nerozumejú, vwetko je v poriadku, citujem z odpovede:Nakolko

pri obhliadke vedúcim fabriky bolo zistene, ze okna, kovanie, tesnenie sú v poriadku, Vam z uvedenych dôvodov reklamaciu neuznavame.-koniec citatu. Ako dôkaz robil skusku nejakym papierikom, ktory privrel do ramu okna a tahal a ked to neslo povedal , ze tesnenie je dobre, nemôze prefukovat,no hovorim ako nejaky iluzionista.Ale v odpovedi na rekl. to neuviedli ako zistili, že okna sú dobre,asi len tak naoko. A mam ho zavolat, ked bude fukat.rady na strankach SOI sú mi nanic, lebo sa tykaju väcsinou nedodrzania 30-dnovej lehoty na vyjadrenie sa k reklamacii a u mňa lehota dodržana bola - rekl.31.01, odpoved -24.02.SOI chodi do obchodnych reťazdcov , kde môže napariť vekú pokutu za mysacie hovienka a mna odporuci na súd. Ja sa súdit nebudem, lebo presúdim viac ako 800eur, co je zhruba cena mojich okien.- teda tych chybnych okien, lebo celkova cena okien bola 4000 uer.
MartaSk
03.03.14,08:54
neviem ako sformulovať danú sťažnosť,lebo čo som čítala nemá sa podávať sťažnosť,ale podnet na SOI o preverenie mojej neuznanej reklamacie?teraz mi to tak napadlo pri pisaní, môžem to takto formulovať?
meha
03.03.14,09:51
Môžeš
branislavp
03.03.14,15:45
Napíš názov firmy, ktorá dodala také kvalitné okná. Ďakujem.
lujza.j
03.03.14,16:49
napísané je to vyššie
lammer
03.03.14,17:15
Pokial mate od nich aj ine okna a tie su umiestnene na rovnakej strane kde vam tak fuka a tie tesnia tak aj tam je dokaz ze je tam predsa nejaky problem. Inak keby to islo az na sud tak je dost mozne ze to pojde na znalecky posudok a do skusobne takze by sa okna museli demontovat a to neviem ci stoji za to :(
command
03.03.14,17:33
No neviem na aku soi si potom pozerala hovienka pozera podla mna hygienik. ale k inemu som chcel reklm 31.01. a odpoved 24.01 cize odpoved ti prisla 6 dni pred reklamaciou?
branislavp
04.03.14,03:31
prepáč, našla som názov firmy. Hľadala som zápis tejto firmy na www.orsr.sk podľa IČA, žiadny záznam o firme som nenašla.
branislavp
04.03.14,03:46
firma je poľská, v obchodnom registri som ju podľa IČA, ani obchodného názvu firmy nenašla
Riešenie reklamácie od firmy je zvláštne.
MartaSk
04.03.14,14:53
je tam preklep, 24.02. to da rozum, keď som pisala,ze 30-dnova lehota bola dodrzana
MartaSk
04.03.14,15:26
mame ine okna, velke z juznej strany a ako som vyssie pisala necitit prefukovanie,. Zo severu mame tie male, na ktorych si myslim setrili (8ks okien). A prefukujú pri narazovom vetre,riadne fijúkajú ako meluzina a keď boli minusove teploty, tak popri klucke som citilla chlad , prievan, keby možno bolo poriadna zima a aspoň -10stupňov viac ako dva dni s cestou tak by sa dalo dokazat, ze okna prepustajú.Viete jeden deň fúka aj v noci a oni pridu na kontrolu o tyzden, ze kde to prepúšťa.....od oktobra sa s nimi tel.naťahujem a keď napíšem reklamaciu, tak sa k nej postavia tak ako som hore písala ... s papierikom - dôkazový material.POraďte mi prosim, som už zúfalá, Keď budem čakať do druhej zimy a oni sa budú so mnou takto naťahovať aj záruka vypršÍ v aprili 2014
branislavp
04.03.14,22:25
Hľadala som registráciu firmy na www.orsr.sk, takú firmu som nenašla.
Diky Brona
05.03.14,09:35
pise, ze odpoved prisla 24.02
Diky Brona
05.03.14,09:38
Ja by som SOI nezavrhovala, mne uz neraz pomohli
lammer
05.03.14,10:01
Pripadne to skuste natocit na kameru kde bude vidiet zavadu aj pocut piskanie, pokial je este aka taka moznost stihnut zle pocasie...
command
05.03.14,11:01
povodne to tam nebolo opravila to az ked som ju na to upozornil
12janci12
29.05.14,18:40
V zamietacom stanovisku k reklamácii by mal výrobca napísať na koho sa môžete obrátiť ak nesúhlasíte so zamietavým stanoviskom (je to v zákone o ochrane spotrebiteľa). Požiadajte výrobcu o jeho oznámenie, bude asi ústretovejší - tam môžete dať predmet preskúšať na náklady výrobcu. V tomto prípade by asi musel byť použitý zrejme súdny znalec alebo znalec z výskumného ústavu.
Druhá možnosť je prísť na to, v čom to je. Napr. - natrel by som tesnenie veľmi jemne a súvisle červenou vazelínou alebo nejakým krémom. Opatrne by som zavrel okno a opäť ho otvoril. Ak nebude po obvode súvislá stopa, tak netesní. Ak okno netesní, tak je chyba alebo v kovaní (chýba protikus, prítlačný tŕň alebo niečo podobné - dá sa to porovnať s inými oknami, alebo je zle nastavené kovanie, ale boli tam už viackrát a ak nie sú úplný mantáci tak tam chyba nebude. JA osobne si myslím že najpravdepodobnejšie je zle osadené okno, nie je vo vodováhe. prejavom môže byť samovoľné otváranie alebo zatváranie. Treba to skontrolovať vodováhou. Ak to aj montážnici vedia že je taký problém a odflákli robotu, obyčajne sa im nechce okno demontovať a znovu namontovať - je to veľa troboty....
alltracboy
30.05.14,07:39
k tomu SOI, akurat mi prislo vyjadrenie z Decembra. A predtym trval vysledok zo SOI asi 8 mesiacov.. Samozrejme ze nikdy nic nenasli.