mio71
01.03.14,13:43
Dobry den. Poprosil by som o radu ohladne prijmu na materskej dovolenke ci je to zdanitelny prijem, alebo nie. Niekde som sa docital, ze hej a niekde , ze nie, tak som na vazkach. A este jedna otazocka, ci zamestnanec na materskej dovolenke / RP / ma narok na nezdanitelnu ciastku.

Dakujem za pomoc

Milan
Tweety
01.03.14,12:45
Musíš upresniť aký príjem. AK myslíš materské, tak to nie je zdaniteľným príjmom. Ale počíta sa do vlastného príjmu manžela(ky) na účely uplatnenia NČZD. NČZD sa uplatňuje ku príjmom, ak počas zdaniteľného obdobia neboli žiadne, nie je ju k čomu uplatniť.
mio7
Pardon, zle som sa vyjadril. Zamestnankyna pracovala 3 mesiace, potom isla na matersku dovolenku a potom poberala-pobera rodicovsky prispevok. Robim jej vyuctovanie dane a prijem od statu na MD by som mal dat pravdepodobne do prijmov aby si mohla uplatnit NCZD? RP viem, ze je odslobodeny, ale NCZD mozem uplatnit aj v RP. Dakujem.

Nie, RZD robíš len z príjmov zo ZČ. Materské a RP do príjmov neidú, tak ako som už uviedla.
mio71
01.03.14,12:57
Pardon, zle som sa vyjadril. Zamestnankyna pracovala 3 mesiace, potom isla na matersku dovolenku a potom poberala-pobera rodicovsky prispevok. Robim jej vyuctovanie dane a prijem od statu na MD by som mal dat pravdepodobne do prijmov aby si mohla uplatnit NCZD? RP viem, ze je odslobodeny, ale NCZD mozem uplatnit aj v RP. Dakujem.
Tweety
01.03.14,13:00
pozri príspevok
mio71
01.03.14,13:03
A NCZD jej mozem uplatnit na cely rok?
Tweety
01.03.14,13:03
áno,
mio71
01.03.14,13:10
Dakujeeeeem