tinahazi
29.03.06,11:36
Ako mam spravne v Alfe zauctovat vyber hotovosti z pokladne a jej vklad na podnikatelsky ucet ? ... datum vyberu a vkladu je rovnaky len vypis z banky mi pride neskor ...
wicolka
29.03.06,10:43
musis to urobit cez priebezne polozky.
renča1
29.03.06,10:55
Ako mam spravne v Alfe zauctovat vyber hotovosti z pokladne a jej vklad na podnikatelsky ucet ? ... datum vyberu a vkladu je rovnaky len vypis z banky mi pride neskor ...


Inak súhlasím s predchádzajúcou odpovedou, len chcem uviesť celý postup:
-vystavíš si VPD a naúčtuješ výdaj z pokladne druh.členenie príjem prieb.položky
- príjem na účet a druh.členenie výdavok na priebež.položky.:)
tinahazi
29.03.06,10:58
kde su v Alfe tie priebezne polozky ?
KvetkaK
29.03.06,11:02
Mas tam moznost pri vybere prijmu- prijem z priebeznej polozky a to iste pri vydajoch.
wicolka
29.03.06,11:05
ja len doplnim, v penaznom denniku mas hotovost, bankove ucty a hned vedla priebezne polozky
andreaS
29.03.06,11:05
uctujes na zaklade dokladov, podla toho aky doklad mas v ruke, tak uctujes. Ak drzis VPD tak pracujes s pokladnou, ak mas v ruke vypis, tak pracujes s bankou.

Takze.. pri vklade na BU mas najskor pohyb z pokladne. Otvoris si penazny dennik a dole mas BANKA - prijem a vydaj, POKLADNA - prijem a vydaj, INTERNE DOKLADY - prijem a vydaj.

Kliknes na ten vydaj pri pokladni, vyhodi ti tabulku. Zadas si datum. Pod tym mas cely riadok a ten si rozkliknes a vyberies VYDAVOK NA PRIEBEZNU POLOZKU, zadas sumy, pozor tu je suma bez dph. Opises tuto operaciu, napr. ODVOD NA BU a potvrdis..

Ked budes mat v ruke vypis z banky, tak na zaklade toho dokladu kliknes na okienko prijem v casti BANKA a tam das znova datum, rozkliknes si ten riadok pod datumom, vyberies tam PRIJEM Z PRIEBEZNEJ POLOZKY, zadas sumu, popis - ODVOD NA BU z pokladne a potvrdis.

A priebezne polozky by sa mali rovnat nule. Vtedy je to spravne.
stuko
29.03.06,17:30
Ked budes mat v ruke vypis z banky, tak na zaklade toho dokladu kliknes na okienko prijem v casti BANKA a tam das znova datum
doplnim len andrejku, ze prijem na BU v banke treba zauctovat dnom, kedy tuto operaciu zauctovala banka - najdes to na vypise ako den zauctovania
tinahazi
29.03.06,18:08
... velmi velmo pekne dakujem ... :p
Zita5
29.03.06,18:10
ALFA program to najlepší a ak sa s nou stotožníš , tak práca bude krásna .;)
atramka
29.03.06,18:48
Zitka máš pravdu, ja som si Alfu objednala po Vianociach a teraz robím cez alfu celý rok účtko a DP aj s výkazmi, no som veľmi, ale veľmi spokojná. Je to super vecička a vy všetci čo to poznáte už viacej rokov (ako vlastnú sukňu,.... alebo nohavice? :-))) to zvládate ľavou zadnou, keď ostatní stresujú - ako prvýkrát aj ja. Ale dúfam, že to zvládnem v pohode.
Zita5
29.03.06,18:51
Zitka máš pravdu, ja som si Alfu objednala po Vianociach a teraz robím cez alfu celý rok účtko a DP aj s výkazmi, no som veľmi, ale veľmi spokojná. Je to super vecička a vy všetci čo to poznáte už viacej rokov (ako vlastnú sukňu,.... alebo nohavice? :-))) to zvládate ľavou zadnou, keď ostatní stresujú - ako prvýkrát aj ja. Ale dúfam, že to zvládnem v pohode.

Vidíš aspoň vieš , že netáram .Je to prehľadné , stále aktualizované , vždy nás prekvapia nejakou novotou , no proste super .Ale určite keď s týmto programom budeš dlhšie pracovať , tak to bude všetko dobré a vtedy budeš až spokojná .:)