Martin Bačík
01.03.14,15:19
Milé dámy a páni.. ak smiem -chcem sa Vás spýtať, či ste mali problém s vydaním tohto formulára v soc. poisťovni? kolko to trvá a ako to prebieha? ja budem mať asi problém keď ho budem potrebovať skoro :( myslíte že by ho mohli vystaviť aj skôr.. na základe nejakého čestného prehlásenia.. ďakujem všetkým za odpoveď
Anik
01.03.14,14:35
si živnostník , platíš si odvody na SP
Martin Bačík
01.03.14,14:38
živnosť mám založenú od 26.2.2014
avalik
01.03.14,14:44
Martin Bačík
01.03.14,14:55
ok... pozeral som i túto stránku : http://europa.eu/youreurope/citizens/work/work-abroad/posted-workers/index_sk.htm#written%20declaration
, no mne ide o to : kto s tým reálne prišiel do styku ... potešila ma jedna veta : Predbežné vyhlásenie

Takisto je možné, že budete musieť vyplniť predbežné vyhlásenie, v ktorom deklarujete svoj úmysel pracovať v hostiteľskej krajine,
ktorá by mi mohla zaručiť promptné vybavenie tohoto formulára... aj keď v to neverím
Anik
01.03.14,14:57
vitaj v klube
Takže na 99,99 budeš mať problém , resp. túto žiadosť od Teba prevezmú až keď sa preukážeš 2 Fa, resp hlavne tým, že činnosť ktorú budeš vykonávať v zahraničí si vykonával už na SVK min. 2 mesiace - ako doklad budú chcieť doložiť aj tie 2 FA.
Okrem iného mal by si začať platiť aj dobrovoľné odvody na sociálne poistenie, aspoň tak nám to bolo vysvetlené zhruba pred 3 týždňami - toto bola pre mňa novinka, tie 2 faktúry pýtajú už dávno. Na vystavenie toho formulára majú 45 dní, ale zvyčajne to netrvá dlho.
Píšem Ti len z praxe na rýchlo Ti neviem nájsť
Martin Bačík
01.03.14,15:05
alebo vitaj na Slovensku... sakra !! ja už sa tu nebudem ničomu diviť.. najhoršie je na tom
to, že som po dlhom trápení našiel dobrú prácu.. kde potrebujú rýchlý nástup.. a teraz toto.. žiaľ neznalosť zákona neospravedlňuje
Anik
01.03.14,15:09
je to trochu choré, už to, že aby si mohol ísť pracovať - musíš si vybaviť živnosť. Potom 2 mesiace pracuj na SVK a v zahraničí na Teba bude niekto určite čakať 2 mesiace.
Martin Bačík
01.03.14,15:16
presne.. ale aj tak neverím.. že aj tento paškvil A1 sa nedá legislatívne obísť.... to by ma zaujímalo, či ho majú v týchto krajinách rumunci,bulhari,poliaci atď..
hanelie
01.03.14,18:32
Reálne som to zažila , SP má zákonnú lehotu na vybavenie 60 dní , tak to aj bolo
- ešte otázka si živnostník na SK a budeš živnostník v krajine EU ?
hanelie
01.03.14,18:35
prednostne ti ho dajú len ak si rodina :) niekoho významného
Martin Bačík
01.03.14,18:52
živnostník budem na slovensku.. aj v zahraničí.. (teda dúfam :-) )
Martin Bačík
01.03.14,18:53
mysliš??? žial nemám nikoho
hanelie
01.03.14,20:43
ak nemusíš, nerob to :) skomplikuje ti to riadne život :) kým sa zorientuješ kde čo platiť aké tlačivá vybavovať na obidvoch stranách - ja sa momentálne intenzívne učím modliť :)