Majus
11.10.04,13:28
Neviem, či je to zaradené do správnej rubriky, ale snáď... :) Chcem sa opýtať, či musí mať zamestnanec ku každej pracovnej ceste vypísaný cestovný príkaz. Mzdárka to vyžaduje k dochádzke, ale zdá sa mi to zbytočné, ak zamestnanec má služobné auto a vedie knihu jázd...
emily
11.10.04,11:31
A nevyplácate mu stravné alebo iné výdavky. Mzdárka to vyžaduje zrejme, kvoli dochádzke.
Majus
11.10.04,12:10
Nevyplácame mu nič. Ale je to k tej dochádzke nutné? Nestačí, aby mala v dochádzke napísané kde bol a ak chce podrobnosti si nájde v knihe jázd? Je na to nejaký zákon? Mzdárka argumentuje tým, že na prac. cestu musel zamestnanca niekto vyslať, preto musí mať aj cest.príkaz. Podľa mňa je to dvojitá robota, ale nemám na ňu argument.
emily
11.10.04,12:32
Ťažko to rozsúdiť, kto má pravdu. Neviem ako to funguje vo Vašej firme. Ale určite máte nejaký dochádzkový list. Ten nepodpisuje nadriadený? Ak áno, potom mzdárka nepotrebuje CP. Kto je zodpovedný za dochádzku? Máte nejakú smernicu? Doteraz som sa nestretla s tým, aby sa CP dával mzdárke. CP sa robí kvoli zúčtovaniu nákladov a nie pre dochádzku.
Paula
13.10.04,10:21
Chápala by som mzdárku, ktorá nerobí zároveň aj účtovníctvo v danej firme a do zrážok pri výpočte mzdy dáva aj stravné lístky. Ak pracovník na základe cesťáku dostane napr.za tri dni "diéty", za zvyšok pracovných dní má nárok napr. na Gastrolístky. Ona chce mať istotu, že mu nedala viac lístkov, než má nárok. Z dochádzky, v ktorej sa vyznačí precestovaný deň jej nemusí byť jasné, či si diéty nárokoval.
Majus
19.10.04,11:44
Naša mzdárka síce nerobí účto, ale vie, že diéty sa nepreplácajú. Nikto totiž netrvá na tom, aby dostal nejakých 20 Sk navyše, takže za každý deň aj na prac.ceste dostanú stravné lístky.Takže stále nechápem na čo to chce :) Ale potvrdila nám to už aj auditorka, že to nie je nutné. Iba ak by niekde prespávali, aby sa to dalo do nákladov a zahraničné cesty. Vďaka za všetky príspevky. Dúfam, že mzdárku presvedčíme ;)
Janca
19.10.04,11:49
Hovori o tom novela ZP myslim, ze od jula 2003, ze musi mat prikaz na cestu. Je to urcite v ZP. Nie som vsak vo svojej kancelarii, tak Vam teraz hned nepoviem paragrafy.