Fazu
01.03.14,16:44
Dobrý deň, potrebujem radu. Kupujeme RD, peniaze som si nan zohnal, lebo s hypotekou predavajuci nesuhlasili... Po zaplatení predajnej ceny by som si chcel dať vypracovať znalecký posudok, aby som si po prevedení LV na katastri mohol čím skôr zobrať úver v banke. Neviem ale či musím so znaleckým počkať až keď bude list vlastníctva na moje meno, alebo už môžem aj teraz, kým je ešte na meno predávajúcich? Kataster je strasne pomalý a trva mu ten prepis nenormalne dlho. Ďakujem za odpovede.
Helik3
01.03.14,15:56
ja som si najprv dala spraviť znalecký posudok, aj keď dom bol ešte napísaný na predávajúceho. mala som len kúpnu zmluvu. nebol s tým problém. posudok vyhotovili, a s tým som potom išla do banky vybaviť hypotéku (banka si vyžiadala ten znalecký posudok). keď dali v banke všetky papiere dokopy, až potom som išla na kataster s prepisom na seba + so záložným právom banky na nehnuteľnosť.
dodrž tento postup a vyhneš sa zbytočným návštevám katastra. ja som tam totiž chodila s každým papierom zvlášť, tým sa celý proces na katastri naťahoval...
z mojej skúsenosti - kataster je posledný krok, až po vybavení všetkých náležitostí... a potom už len čakať, a čakať, ...

my sme si mohli volať svojho znalca, ak žiadneho nemáš, banka ti nejakého pošle...
tictac7
01.03.14,15:57
veľmi by som sa neponáhľala s vypracovaním znaleckého posudku....banky majú väčšinou svojich znalcov - takže treba sa obrátiť na banku, či si máš robiť posudok sám, alebo pošlú svojho znalca.
Fazu
02.03.14,17:12
Ďakujem za odpovede, u nás je žial jediný možný postup najskôr prepis na katastri na nás a až potom žiadosť v banke o úver. Len som chcel vedieť, či ten znalecký už môžem vybavovať aj keď LV ešte nieje na mňa. V banke mi povedali, že si mám posudok vybaviť sám u svojho ohdadcu...
tictac7
02.03.14,19:24
tak platí odpoveď od Helik3. Nezáleží na tom, kto bol zapísaný na LV v dobe vypracovania znaleckého posudku