sattelitka
01.03.14,16:46
Prosím veľmi súrne! čo mám robiť ak mi SZČO nedal všetky bloky na tankovanie PHM, a mám mu urobiť zahr.prac.cesty lebo tam pracoval, mám PHM bločky na km zo Slovenska - tam do zahr. ale naspäť už PHM nie je. No potom už zase má tankovanie doma na Slovensku na cestu tam. Ako to mám spraviť, ako mu mám v knihe jázd dať tú spiatočnú cestu domov ? Má súkr.auto ktoré požíva na služ.účel, čiže mu budem rátať zákl.náhradu.
avalik
01.03.14,16:52
SZCO musi dokladovat cenu PHL blockom (dokladuje cenu platnu v case nakupu) ak uplatnuje vydavky podla § 19 ods. 2 pism. e)

e) výdavky (náklady) daňovníka s príjmami podľa § 6 ods. 1 a 2 vynaložené v súvislosti s činnosťou vykonávanou v inom mieste, ako je miesto, v ktorom činnosť pravidelne vykonáva, najviac vo výške, aká je ustanovená pre zamestnancov podľa osobitného predpisu, 87) a to na stravovanie, ubytovanie, cestovné dopravnými prostriedkami a nevyhnutné výdavky spojené s pobytom v tomto mieste; ak daňovník na cestovanie využije vlastné osobné motorové vozidlo nezahrnuté do obchodného majetku, uplatní výdavky (náklady) do výšky náhrady za spotrebované pohonné látky podľa cien platných v čase ich nákupu a základnej náhrady za každý jeden km jazdy podľa osobitného predpisu, 87)

je potrebne aj posudit ci mu vznikol narok na cestovne nahrady - zalezi ci vykonaval cinnost v inom mieste ako pravidelne vykonava, t.j. ak mal pocas roka zakazky aj napriklad na SVK, tak CN ma opravnene - ale blocky za PHL musi dolozit
sattelitka
01.03.14,17:14
doložil ale málo bločkov, a má aj nárok, o to nejde, ide o to že doložil málo bločkov takže je v aute mínusový stav v nádrži :-(
avalik
01.03.14,19:36
aky minusovy stav v nadrzi? ved pouziva sukromne auto nezaradene v majetku, alebo ho ma zaradene?
mondes
01.03.14,20:03
Urob mu tak, že do cesťáku zadáš cestu tam na základe bločkov, ktoré má a cestu späť mu do cesťáku nezarátavaj. Ak nie sú bločky, nemôže to ísť do N. Jednoducho domov došiel na vlastné N.