Kity
29.03.06,11:42
Ahojte, potrebovala by som znizit danovy zaklad a jeden znamy mi poradil, ze mam spravit nejaku zmluvu o vykonani diela s nejakym dochodcom alebo studentom. Studenti a dochodcovia vraj nemusia prijmy do cca 40 tisic nikde priznavat a ani ja vraj nie som povinna tieto dohody nikde nahlasovat. Napadlo ma, ze by som urobila dohodu s mojou babkou (dochodkyna), ktora mi chodila pocas roka upratovat kancelariu. Je to naozaj mozne?
Ingrid G.
29.03.06,09:57
Tvoj známy mal na mysli asi tú vec, že ak mal študent, dôchodca ... v roku 2005 príjem do 43 968,-Sk, zo zákona mu nevyplýva povinnosť podať si daňové priznanie. Čiže ak by si teraz (s prižmúrenými očami) napísala dohodu na babku, že u Teba minulý rok pracovala, babka by si nemusela dávať daňové priznanie. Avšak upozorňujem na nie nepodstatnú vec a to, že každý dohodár (aj dôchodca) sa musí prihlásiť na registračnom liste FO pred výkonom práce do SP a odhlásený takisto na registračnom liste FO po ukončení práce zo SP. A zároveň za dohodára sa odvádza úrazové poistenie vo výške 0,8% - a to bez rozdielu, či sa jedná o dohodára v produktívnom veku alebo dôchodcu. Takže tu by bol asi problém.
A ešte som si uvedomila, že ak máš pracovníka na dohodu, musíš robiť mesačný výkaz (do Sociálnej poisťovne) za príslušný mesiac.
Kity
29.03.06,10:32
volala som s nim a on mi povedal, ze treba urobit dohodu o vykonani diela podla obchodneho zakonnika. ze vraj on ma taku dohodu so studentami, ktory mu robili webstranku... takato dohoda vraj nema nic spolocne so ziadnou socialnou poistovnou a nikde sa nemusi hlasit
Ingrid G.
29.03.06,10:59
volala som s nim a on mi povedal, ze treba urobit dohodu o vykonani diela podla obchodneho zakonnika. ze vraj on ma taku dohodu so studentami, ktory mu robili webstranku... takato dohoda vraj nema nic spolocne so ziadnou socialnou poistovnou a nikde sa nemusi hlasit

Vo svojom príspevku som písala o dohode o vykonaní práce §226ZP resp. o dohode o brigádnickej práci študenta §227ZP.
ajobs
29.03.06,11:24
volala som s nim a on mi povedal, ze treba urobit dohodu o vykonani diela podla obchodneho zakonnika. ze vraj on ma taku dohodu so studentami, ktory mu robili webstranku... takato dohoda vraj nema nic spolocne so ziadnou socialnou poistovnou a nikde sa nemusi hlasit

Alebo môže byť príkazná zmluva-pozri vo vyhľadávaní, sú tu návody na použitie tejto zmluvy.
Kity
29.03.06,13:53
Vo svojom príspevku som písala o dohode o vykonaní práce §226ZP resp. o dohode o brigádnickej práci študenta §227ZP.

a kde som to pisala? :-) ved este aj subjekte je napisane "dohoda o vykonani diela"