Zuzka Zuzana
01.03.14,20:25
Chcem sa opytať som druhačka na strednej škole a chcela by som prestupiť na inu školu z inym odborom ako mam ja dalo by sa to bez toho aby som musela začinať od prveho ročnika ?
tictac7
01.03.14,19:29
to si musíš zistiť na tej škole, na ktorú chceš prestúpiť - aké tam majú podmienky...
Mila123
01.03.14,19:30
s akého odboru na aký chceš prestúpiť?
lujza.j
01.03.14,19:44
kolko máš rokov? rodičia vedia, že chceš prestúpiť?
Zuzka Zuzana
01.03.14,19:52
Mam 18 rokov...ja byvam len s mamou a ona o tom vie
Zuzka Zuzana
01.03.14,19:53
z kozmetičky na vychovneho pracovnika
lujza.j
01.03.14,19:54
by som dokončila ročník ak sa to dá.....a ostatné si zistila na škole o ktorú máš momentálne záujem..ako už bolo spomenuté....
Zuzka Zuzana
01.03.14,19:59
aha taže mi treba isť k riaditeľovi tej školy na ktoru chcem prestupiť a čo mam povedať v tej škole kde som teraz ?
Andy Kralik
01.03.14,21:20
Zatial nic,
kym nezistis podmienky prestupu na skole kam chces ist.. teda ci ti uznaju vyuku, do ktoreho rocniku ta vezmu, za akych podmienok, ci nebudu nejake naklady, a pod... a kym sa nerozhodnes definitivne..
A ked sa rozhodnes - potom povies : pravdu :)
korela
01.03.14,22:00
Musím sa prikloniť k lujza.j, má veľa pravdy v príspevku. Ale za chvíľu končíš druhý ročník, ak je to trojročné štúdium, budeš mať už v ruke jednu odbornú kvalifikáciu do života.
Nie je ľahká doba, budeš flexibilnejšia v prípade možných existenčných ťažkostí.
Poznám ženu, ktorú otec prinútil si urobiť výučný list počas normálnej strednej školy s maturitou, práve preto, čo sám zažil.
V 1968 prišiel o miesto riaditeľa veľkého podniku, potom robil bagristu. Finančne bol síce na tom prakticky rovnako, ale psychika ...
Netuším, ako sa jej to vtedy podarilo, to nemohol byť iba kurz, konkrétne - strihanie a šitie. Skončila nakoniec aj VŠ techn. smeru, ten smer mala aj na strednej.
alaya1
02.03.14,07:10
Nie. Musis zacat odznova.
misoft
02.03.14,11:25
Chcem sa opytať som druhačka na strednej škole a chcela by som prestupiť na inu školu z inym odborom ako mam ja dalo by sa to bez toho aby som musela začinať od prveho ročnika ?

No asi ťa nepoteším. Školy umožňujú prestupy medzi školami a započítanie absolvovaného ročníka/kov, ale len vtedy, ak obory sú rovnaké, alebo podobné. Ty však chceš prestúpiť zo školy z oborom v zameraní služieb na školu so zameraním na výchovu a prácu s ľudmi - ču sú úplne rozdielne obory a spolu nesúvisia. Prestup možný bude, ale s nástupom do prvého ročníka - ale to zistíš jedine priamou návštevou školy, kam prestúpiť chceš.
alaya1
02.03.14,11:46
Nemusi ist osobne na druhu skolu. Staci, ak v 1.skole ukonci na svoju ziadost studium a poda si riadne prihlasku na studium na dalsej skole.
misoft
02.03.14,16:09
Alebo tak - tiež alternatíva.....