Bernadeta Hulvejová
01.03.14,23:07
Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať, či študent pedagogickej VŠ s určitým zameraním, napríklad ako geografia - slovenský jazyk môže učiť popri svojom štúdiu na škole. Som v treťom ročníku bc. stupňa a zaujímalo by ma, či by som mohla učiť v škole popri mojom štúdiu. Mám štátnicu z pedagogických predmetov, teda z pedagogiky všeobecne. No a z ďalších predmetov ešte štátnicu nemám, keďže tá bude až v máji alebo auguste. ďakujem za odpovede
ivuliatko
02.03.14,08:49
Nedávno bola u mňa študentka na piatackej praxi a spomínala, že minulý rok, keď bola štvrtáčka, učila asi 2 mesiace na gymnáziu ako záskok za učiteľku na dlhšej PN (myslím, že to nebol ani polovičný úväzok, učila iba slovenčinu a ostatné hodiny tej profesorky dali kolegom ako nadčasy). Určite to bolo na dohodu, lebo aj u nás niekedy učili na dohodu dôchodkyne, ak bolo treba zastúpiť niekoho na pár mesiacov. Najlepšie by bolo, keby si sa osobne informovala priamo na riaditeľstve školy.
Bernadeta Hulvejová
02.03.14,18:15
ďakujem, pýtam sa preto lebo u nás v našom poradenskom centre vraveli, že sa to dá, chcela som preto zistiť, či niekto ešte s týmto má skúsenosť...Ale Ďakujem za odpoveď :-)
logomania
03.03.14,19:51
Nemôže
-podmienkou je ukončená vysoká škola 2.stupňa (Mgr., učiteľstvo),
-na školách by nemali učiť ľudia bez príslušného vzdelania, inak vedenie školy porušuje zákon aj keď prijme učiteľa na dohodu ( ale aj to sa stáva :mad: )