Varadero
29.03.06,11:44
Prosim vas, co mam urobit, ak som 100% vlastnicka spolocnosti a chcem predat nejake podiely dalsiemu spolocnikovy. Ake zmluvy su tam potrebne?
ake kroky mam urobit? Zmluva o prevode obchodneho podielu ? a potom zmena spolocenskej zmluvy? Kam s tym mam ist?
Alebo?
Poradte mi pls.
pripadne, ak chcem predat celu spolocnost-aky je postup?
Vdaka.
dana9
29.03.06,09:53
skús si to vyhľadať cez vyhľadávač, k tejto téme tu už prebehlo viacero datailných diskusií, kde boli presne opísané všetky kroky a potrebné úkony.:)
ajobs
29.03.06,11:09
Prosim vas, co mam urobit, ak som 100% vlastnicka spolocnosti a chcem predat nejake podiely dalsiemu spolocnikovy. Ake zmluvy su tam potrebne?
ake kroky mam urobit? Zmluva o prevode obchodneho podielu ? a potom zmena spolocenskej zmluvy? Kam s tym mam ist?
Alebo?
Poradte mi pls.
pripadne, ak chcem predat celu spolocnost-aky je postup?
Vdaka.

Je tam ako prioritná zmluva o prevode obchodného podielu, potom musí byť valné zhromaždenie, ktoré to odsúhlasí (ak to máš v spoločenskej zmluve, alebo zakladateľskej listine), musí sa urobiť zmena spoločenskej zmluvy a vyhotoviť pre OR 2 jej nové úplné znenia (podpisuje ich konateľ spoločnosti), a potom vyhotoviť návrh zmien na zápis do OR a podať ho. Platí sa poplatok 2000 Sk.
rada
29.03.06,11:32
Treba všetko dať na registrový súd. Ja len spresním kolegu - poraďáka z predchádzajúceho príspevku :
1. zápisnica z rokovania VZ - 2krát (aj do ZL)
2. zmluva o prevode OP - 1 krát (overiť podpis prevádzajúceho )
3. Živnostenský list - 2 krát (aj do ZL)
4. Tlačivo č. 8 - 1 krát (overiť podpis prevádzajúceho)
5. Spoločenská zmluva - 2 krát (aj do ZL)
6. Splnomocnenie na vykonanie prevodu - len ak bude splnomocnená iná osoba - overiť podpisy
ajobs
29.03.06,11:49
Treba všetko dať na registrový súd. Ja len spresním kolegu - poraďáka z predchádzajúceho príspevku :
1. zápisnica z rokovania VZ - 2krát (aj do ZL)
2. zmluva o prevode OP - 1 krát (overiť podpis prevádzajúceho )
3. Živnostenský list - 2 krát (aj do ZL)
4. Tlačivo č. 8 - 1 krát (overiť podpis prevádzajúceho)
5. Spoločenská zmluva - 2 krát (aj do ZL)
6. Splnomocnenie na vykonanie prevodu - len ak bude splnomocnená iná osoba - overiť podpisy

Súhlasím s radou až na bod č.3-živnostenský list. Ak sa nemenia údaje v ňom zapísané (meno konateľa, zodpovedného zástupcu pre určité typy živností, predmety podnikania či sídlo), potom nie je potrebné ho prikladať-mám s tým osobnú skúsenosť z konca roka 2005.
Varadero
30.03.06,06:08
neviem , ci som to pochopila,
1. ja napisem zmluvu o predaji podielov
2. novu spolocensku zmluvu a navrh na zmenu v Obchodnom registri
3. a co ten spolocnik???? co potrebuje on? vypis z registra trestov?ZL?alebo co
poradte.
ajobs
30.03.06,07:41
neviem , ci som to pochopila,
1. ja napisem zmluvu o predaji podielov
2. novu spolocensku zmluvu a navrh na zmenu v Obchodnom registri
3. a co ten spolocnik???? co potrebuje on? vypis z registra trestov?ZL?alebo co
poradte.

On nepotrebuje nič, (on vlastne nie je spoločník, keďže píšeš, že si 100%-ná vlastníčka firmy-on je občan, ako každý iný) iba peniaze, aby ti zaplatil za predávaný obchodný podiel.
redie
20.08.08,16:17
Otazka obdobneho charakteru:
Jeden Spolocnik (spolocnost ma dvoch spolocnikov) chce vystupit zo spolocnosti, kam vlozil vklad, bez toho aby mu bol vklad vrateny. Chcu to spravit tak, ze sa podiel proste len prepise na toho druheho spolocnika.

Ako sa moze tento "predaj" podielu spravit tak, aby vystupujuci spolocnik nemusel platit dan z "prijatych penazi za predany podiel na spolocnosti"?

dakujem:confused:
Zoltán Kovács
20.08.08,16:21
Otazka obdobneho charakteru:
Jeden Spolocnik (spolocnost ma dvoch spolocnikov) chce vystupit zo spolocnosti, kam vlozil vklad, bez toho aby mu bol vklad vrateny. Chcu to spravit tak, ze sa podiel proste len prepise na toho druheho spolocnika.

Ako sa moze tento "predaj" podielu spravit tak, aby vystupujuci spolocnik nemusel platit dan z "prijatych penazi za predany podiel na spolocnosti"?

dakujem:confused:

Nerozumiem tomu celkom. Ak "nechce späť" svoj podiel, tak darovaciou zmluvou daruje druhému spoločníkoví podiel. Teda nedojde k odkúpeniu - prevodu podielu za odplatu.
redie
20.08.08,16:28
Nerozumiem tomu celkom. Ak "nechce späť" svoj podiel, tak darovaciou zmluvou daruje druhému spoločníkoví podiel. Teda nedojde k odkúpeniu - prevodu podielu za odplatu.


tym padom ale musi aj tak podiel zdanit....nakolko to dostane darom
Zoltán Kovács
20.08.08,16:31
tym padom ale musi aj tak podiel zdanit....nakolko to dostane darom

Daň z darovania už pár rokov neexistuje.

P.S. Preto sa často riešia aj prevody nehnuteľnosti darovacou zmluvou.
zalobaba
20.08.08,19:10
Otazka obdobneho charakteru:
Jeden Spolocnik (spolocnost ma dvoch spolocnikov) chce vystupit zo spolocnosti, kam vlozil vklad, bez toho aby mu bol vklad vrateny. Chcu to spravit tak, ze sa podiel proste len prepise na toho druheho spolocnika.

Ako sa moze tento "predaj" podielu spravit tak, aby vystupujuci spolocnik nemusel platit dan z "prijatych penazi za predany podiel na spolocnosti"?

dakujem:confused:

Prevod OP z jedného spoločníka na druhého bezodplatne alebo za 1,- Sk. A Basta.
redie
26.08.08,06:24
Prevod OP z jedného spoločníka na druhého bezodplatne alebo za 1,- Sk. A Basta.

bezodplatne plnenie sa nema zdanit?
ajobs
30.08.08,09:27
bezodplatne plnenie sa nema zdanit?


...však princíp bezodplatného prevodu je v tom, že zaň nedostane nič, teda 0 Sk. Ako by si chcel zdaniť 0 SK ?????
Fany
04.09.08,10:54
Ak ale jediný spoločník vložil tých povinných 200 tis. a firma má ešte iný hnuteľný majetok (autá, počítače...) má teda odkupujúci predávajúcemu zaplatiť 200 tis. + hodnotu nehn.majetku? Tak mi to aspoň logicky vychádza. A keď to celé predá napr. za 1 mil. (hodnota je 200+400 tis.) potom zvyšných 400 tis. musí zdaniť? Alebo ako to vlastne je?
zalobaba
04.09.08,11:07
Ak ale jediný spoločník vložil tých povinných 200 tis. a firma má ešte iný hnuteľný majetok (autá, počítače...) má teda odkupujúci predávajúcemu zaplatiť 200 tis. + hodnotu nehn.majetku? Tak mi to aspoň logicky vychádza. A keď to celé predá napr. za 1 mil. (hodnota je 200+400 tis.) potom zvyšných 400 tis. musí zdaniť? Alebo ako to vlastne je?

Je to vlastne tak, že vždy je to vec dohody a podmienok, ktoré si zmluvné strany medzi sebou dohodnú tak, ako pri každom inom type zmluvy.:o
Fany
12.09.08,10:55
Išlo mi hlavne o dane z toho vyplývajúce.