Jakub Horňák
02.03.14,14:48
Dnes som zapojil hard disk ktorí my ešte včera fungoval ale dnes už iba zazvonil že je pripojení ale neukazuje sa ani automaticky a nedá sa spustiť ani manuálne cez počítač. Keď ho chcem odpojiť tak ide ale nechcú sa spustiť súbory na ňom.Je to pre mňa moc dôležité za radu predom ďakujem.

PS: Áno je externý. Je v správcovi viditeľný. Povolenie mám. Nieje skrytý.
mr.dred
02.03.14,16:31
Pripájanie ext.HDD k PC je banálna vec,ale niekedy je treba viac info.....stolný PC,alebo NTB, typ HDD,spôsob napájania,spôsob pripojenia - USB,eSATA,FireWire....atď.
Ale skôr ako tieto "TAJNÉ" informácie zverejníš,pokúsim sa ti poradiť.

I. Skús vymeniť kábel USB,alebo napájač (ak ho má), Skús iný vstup USB v PC.
II. V správcovi zariadení odinštaluj ovládač,odpoj HDD a reštartni PC. Skus potom znovu pripojiť HDD.
III. Zrejme ide o externý HDD,vyber ho z boxu a pripoj priamo do PC.Môže byť závada v radiči v boxe.
Pokiaľ je HDD napájaný z USB môže byť aj závada v matičnej doske....max.prúd pre externé zariadenia je 500mA. Ak sa jedná o NTB skús ho pripojiť k nabíjačke.
misoft
02.03.14,16:31
Je to externý disk? V správcovi zariadení je viditeľný? Máš povolené u neho automatické spustenie? Nie je nastavený ako skrytý?
Môj počítač - PTM - Spravovať - Úložisko - Správa diskov > pozrieť, či je mu priradené písmeno. Ak nie je, priradiť.