krasnazuzana0
02.03.14,18:48
Dobrý deň. Môj čiastočný invalidný dôchodok priznaný v roku 2002 podľa § 37 ods. 3 písm. b/zákona č. 100/1988 Zb. v znení neskorších predpisov mi bol v tomto roku prekvalifikovaný na invalidný dôchodok posudkovou lekárkou, kde som bola uznaná na 45%. Chcem sa Vás spýtať ako budem posudzovaná v budúcnosti t.j o 3 roky, či podľa nového, alebo starého zákona, či mi môže byť odňatý invalidný dôchodok aj napriek tomu že Krajský súd v Banskej Bystrici vydaním rozhodnutia mi uznal čiastočnú invaliditu v roku 2002. Môže byť rozhodnutie Krajského súdu zrušené tým, že som bola prekvalifikovaná za invalidnú podľa zákona 461/2003. Ďakujem
meha
03.03.14,05:36
Každé nové prehodnotenie poklesu schopnosti pracovať v porovnaní so zdravou osobou sa týka momentálne zdravotného stavu.Ak sa tvoj zdravotný stav o tri roky zlepší,môžu ti čiastočný invalidný dôchodok odobrať,resp.znížiť % čiastočnej invalidity.Ak sa tvoj zdravotný stav zhorší,máš možnosť zvýšenia %.Zároveň každé ochorenie má aj svoje %-né ohodnotenie od-do.
krasnazuzana0
03.03.14,18:10
to všetko viem, ale chcem konkrétne vedieť či mi ID môžu zobrať keď v roku 2002 krajský súd rozhodol o mojom ID, či sociálna poisťovňa môže zrušiť súdne rozhodnutie, ktoré bolo vydané ešte pred rokom 2003 a ja som bola v tomto roku posudzovaná podľa nového zákona č. 461