litika
02.03.14,21:58
je sklz vo vyučovaní porušenie pracovnej disciplíny
alaya1
02.03.14,21:14
Este som to nepocula, ale ak je sposobeny ucitelom, tak asi je. Ine by bolo, keby vyuc. hodiny neboli z objektivnych dovodov.
litika
04.03.14,18:59
Dostala som ZÁPIS z disciplinárneho pohovoru, že som vraj v časovom sklze voči učebnému plánu cca 3 mesiace, čo nieje celkom tak s touto dobou. Ako prísne sa musím držať ČTP pre predmet, ktorý dokonca pripravil na začiatku roka kolega a ja mám vyučovať podľa toho a na základe jeho plánu som o niečo pozadu s učebnou látkou, ale napriek tomu sa držím štandardu a učivo sa dá zvládať do konca roka, čo je dôležitejšie pre inšpekciu ŠTANDARDY alebo ČTP?
litika
04.03.14,19:25
Záver v zápise znie: A týmto zápisom písomne upozorňujem zamestnanca podľa §63 ods.1 písm. e/ Z. p. 311/2011Z.z. na možnosť výpovede, ak sa naplnia podmienky uvedené v citovanom ustanovení.

čo sa rozumie týmto zákonom, prosím, laicky čo hrozí....ďakujem
mimaBe
05.03.14,16:46
Týka sa II. časti Zákonníka práce - Pracovný pomer
uvedený paragraf a písmeno (citujem):
§ 63

Výpoveď daná zamestnávateľom

(1) Zamestnávateľ môže dať zamestnancovi výpoveď iba z dôvodov, ak
e) sú u zamestnanca dôvody, pre ktoré by s ním zamestnávateľ mohol okamžite skončiť pracovný pomer, alebo pre menej závažné porušenie pracovnej disciplíny; pre menej závažné porušenie pracovnej disciplíny možno dať zamestnancovi výpoveď, ak bol v posledných šiestich mesiacoch v súvislosti s porušením pracovnej disciplíny písomne upozornený na možnosť výpovede.

- TVVP (už nie ČTP, ale Tematický výchovno-vzdelávací plán) si vytvára sám učiteľ tak, aby v rámci školského roka naplnil výkonový a obsahový štandard podľa ŠVP
- ak je v časovom sklze, musí uviesť priamo doňho akým spôsobom tento sklz dobehne a priamo ho upraví v pláne napr. chrípkové prázdniny - dva školské týždne, zameškané 4 h dejepisu, v pláne vyznačí úpravu, že témy odučí napr. v časovej rezerve alebo tému, ktorú má danú na dve hodiny odučí zajednu
- časový sklz by mal byť prerokovaný aj v rámci MZ alebo PK a opatrenia na jeho odstránenie uvedené v zápisnici zo zasadnutia
- pre inšpekciu je neprípustné, aby bol TVVP v sklze tri mesiace, najviac dva týždne