Numinoso
03.03.14,08:57
Zdravím vás,

cez eDane JAVA som vyplnil daňové priznanie k dani z príjmov fyz. osoby B - avšak problémom je, že nikde nemôžem nájsť, resp. vytlačiť doplnené potvrdenie o podaní daňového priznania.

V starých eDaniach to nájdem v záložke Práca s DP, no v nových eDaniach JAVA táto možnosť chýba.

Nechce sa mi to vypĺňať ručne, vie mi niekto poradiť?

Ďakujem
janaGT
03.03.14,08:12
mne to tiež nejde vytlačiť, viete poradiť niekto?
avalik
03.03.14,08:12
mas moznosti:

1. vytlacit aktualne potvrdenie zo stranky PFS a vyplnit rucne

2. vyplnit formular stiahnuty zo stranky PFS pomocou programu, ktory vie pisat do pdf

3. vyplnit DP FO B vo formulari na stranke PFS znova (alebo natiahnut xml - ak si si ho ulozil) dat tlacit potvrdenie = vytvori ti subor zip, ten rozbalis, otvoris rozbaleny adresar a otvoris subor fdf - ten sa ti nacita do pdf (ak nie treba ho hore povolit)

4. a tusim sa da este stiahnut aplikacia od krosu a tam to asi tlaci aj s potvrdenim
Numinoso
03.03.14,08:19
Robím to cez možnosť, ktorú popisuješ v bode 3. Avšak v potvrdení mi dopíše len úvod, za rok: 13, nič viac mi program nedoplní.
kn-alka
03.03.14,08:20
ked vyplníš tlačivo dole si aj nie len vytlačiť, ale aj potvrdenie, to takisto ulož do PC a odtiaľ sa potom dá vytlačiť.
Numinoso
03.03.14,08:26
Ďakujem, už to mám :)
polis1
03.03.14,08:37
polis1
03.03.14,08:37
aj tu sa to dá vypísať a pekne aj vytlačit potvrdenie a aj skontrolovať alebo cez kros
kn-alka
03.03.14,10:01
polis1 - však o tom sa tu práve bavíme - len s tou tlačou je to trošku komplikovanejšie, najprv si to treba všetko uložiť do PC, až potom sa dá tlačiť.
m.aj.a
04.03.14,07:56
To znamená, že je zbytočne robiť v aplikácii eDane, ak sa tam nedá vytlačiť potvrdenie, rovno to urobím na stránke Finančnej správy, príp. v Krose. Načo robiť 2x, v tomto prípade je aplikácia eDane nanič. Aj ja som podobne od včera hľadala možnosť ako sa dostať k potvrdeniu, až som to dnes znovu naťukala do Alfy plus. Prečo na stránke FS je pod formulárom tento príkaz, no v aplikácii nie? Ešte mám aj problém s načítaním do formulára z rozbaleného zip, nedáva mi možnosť "Povoliť" tomuto dokumentu..., je len prázdny dokument. Asi je potrebné nejaké nastavenie zabezpečenia, no na to som prikrátka. Je to na zúfanie, to mi verte. Ak vie niekto poradiť, prosím, budem veľmi vďačná.
kn-alka
04.03.14,08:03
tweedle
04.03.14,08:29
mimo témy, ale prosím Vás aký je rozdiel medzi eDane a eDaneJava? ak som používala eDane musím prejsť na Javu?
avalik
04.03.14,08:46
mimo témy, ale prosím Vás aký je rozdiel medzi eDane a eDaneJava? ak som používala eDane musím prejsť na Javu?

eDane/WIN je aplikacia, ktora bezi len pod OS Windows, eDane/Java funguje aj na ostatnych OS + su tam dostupne vsetky formulare, ktore su dostupne na PFS

nemusis prejst na eDane/Java - mozes pouzivat PFS
m.aj.a
04.03.14,10:43
Ďakujem za radu, no hoci nie som v práci s PC nejako zvlášť zdatná, nie som v tom ani nejaký analfabet. Skúšam znova a znova dookola. Viem, že zazipovaný dokument uložím napr. na plochu, rozbalím zip a potom ho otvorím. Tu však nastáva problém, pretože dokument je stále prázdny a je v pdf. Ak to aj znova skopirujem na plochu, stále je to ten istý prázdny formulár, neviem ho otvoriť v fdf, pripadám si jak ...:mad:
Ak ma môžeš trošku navigovať, prosííím

No hurá, už to mám, stále som otvárala tie nesprávne ikonky.
kn-alka
04.03.14,10:44
Uložíš zip na plochu, otvoríš a tie PDF-ky a FDF-ky tiež ešte vyberieš a uložíš na plochu, až potom to vieš vytlačiť. - teda mne to takto funguje
srska
04.03.14,10:50
otvára sa vždy datový fdf súbor nie pdf
avalik
04.03.14,10:57
Ďakujem za radu, no hoci nie som v práci s PC nejako zvlášť zdatná, nie som v tom ani nejaký analfabet. Skúšam znova a znova dookola. Viem, že zazipovaný dokument uložím napr. na plochu, rozbalím zip a potom ho otvorím. Tu však nastáva problém, pretože dokument je stále prázdny a je v pdf. Ak to aj znova skopirujem na plochu, stále je to ten istý prázdny formulár, neviem ho otvoriť v fdf, pripadám si jak ...:mad:

rozbalis zip - pozeras kam ti ho ponuka ulozit, pripadne zmenis miesto kam ho ma ulozit

potom otvoris adresar, do ktoreho ti ulozilo rozbaleny zip - ak si nazov nemenila, nazov adresara je rovnaky ako nazov suboru zip

v adresari otvaras fdf subor

ak si pyta povolenie na otvorenie povolis

ak mas napriek tomu prazdny formular pozri hore na formular ci po tebe nechce dalsie povolenie - ak ano znova povolis
Numinoso
04.03.14,10:59
Najprv otvor FDF, je to dátový súbor, ktorý si pýta otvoriť ďalší súbor - vtedy označ to PDFko a už to pôjde.

Somarina je, že aj daňové, aj to potvrdenie treba otvoriť cez to FDFko, samozrejme zvlášť.
m.aj.a
04.03.14,11:06
Sláva, už to mám, ďakujem všetkým za trpezlivosť.
ldislav
04.03.14,14:54
ldislav,

Váženy diskutujúci ,treba pamätať,že do počitača treba nainštalovať(keď nemáte)
súbor JAVA 6. alebo 7.,tak ako je to v návode pre inštaláciu e-Dane/JAVA.
janaGT
07.03.14,13:12
Ďakujem za radu, no hoci nie som v práci s PC nejako zvlášť zdatná, nie som v tom ani nejaký analfabet. Skúšam znova a znova dookola. Viem, že zazipovaný dokument uložím napr. na plochu, rozbalím zip a potom ho otvorím. Tu však nastáva problém, pretože dokument je stále prázdny a je v pdf. Ak to aj znova skopirujem na plochu, stále je to ten istý prázdny formulár, neviem ho otvoriť v fdf, pripadám si jak ...:mad:

rozbalis zip - pozeras kam ti ho ponuka ulozit, pripadne zmenis miesto kam ho ma ulozit

potom otvoris adresar, do ktoreho ti ulozilo rozbaleny zip - ak si nazov nemenila, nazov adresara je rovnaky ako nazov suboru zip

v adresari otvaras fdf subor

ak si pyta povolenie na otvorenie povolis

ak mas napriek tomu prazdny formular pozri hore na formular ci po tebe nechce dalsie povolenie - ak ano znova povolis

robím ako píšeš, tak či tak mám to potvrdenie stále prázdne :(
kn-alka
07.03.14,13:17
janaGT - musíš 2x uložiť .... uložíš zip súbor napr. na plochu, otvoríš a všetky PDF aj FDF-ky znova prekopíruješ a uložíš inam - napr. znova na plochu. Potom sa už dajú otvoriť tie FDF-ky aj s načítanými súbormi.... mne to aspoň takto funguje