decius
29.03.06,13:16
Ahojte , prosim o radu. Sidlo spoločnosti aj trvaly pobyt konateľa je v Bystrici. Zakazky ma spoločnosť v BA. Konateľ je v BA od pondelka do piatka, cez vikendy chodí domov. Okrem toho ma iny pracovny pomer v BA. Ubytovaný bol v Bratislave, ale bločky stratil. Mám len jeho čestné prehlásenie. Možem dať ubytovanie do dańových nákladov a má nárok na stravné a ak ano v akej vyške ? Ď
Marianna01
11.04.06,15:08
Ak som dobre pochopila, je vyslaný na služobnú cestu - áno? Ak je tak, má nárok na stravné podľa počtu hodín, ktoré strávil v ten deň na služ. ceste. Bez ohľadu na to, že mal aj inú prácu. Ak pre vás bol na SC viac než 18hod, tak mu patrí stravné vo výške...podľa tabuliek.
Bloky za ubytovanie sa dajú vypýtať v danom hoteli - muž takto stratil bloky z celého týždňa - každý deň v inom hoteli a dostal opisy všetkých dokladov. Takže tam by nebol problém. Na základe nejakého čestného vyhlásenia by som do nákladov neúčtovala nič - takých čestnýchprehlásení by sme mohli maž niekoľko.
A na záver ešte raz - bola to služobná cesta? Lebo mi nie je jasné, či obvyklé miesto výkonu práce nie je práve BA - potom to nie je SC a môže byť konateľovi preplatené len stravné ako bežne zamestnancovi.