JKL-Jaro
03.03.14,08:12
Dobry den. Chcel by som sa opytat informaciu ohladom ochrannej doby. Ukoncenie mojho pracovneho pomeru je 28,2,2014 dnes je 3,3,2014 a ja idem na pn lebo som si vyvrtol clenok pri futbale. Nie som evidovny na UP lebo som to este nestihol. Takze teraz som v nemocnici doktor ma vypise na PN a mne ide o to ze kto bude platit tie dva dni co je 1.3.2014 a 2.3.2014? Lebo ak by som bol zaevidovany na UP a naprklad od 3.3.2014 rano o 8,00 hod a uraz sa mi stane na obed 12,00 hod, tak ma tiez zaujima ci uz dva dni by som vlastne bral podporu a potom by som bral PN so SP? Nerozumiem tomu.

DAKUJEM za poradenie
Chobot
03.03.14,08:36
Budeš sa musieť čo najskôr (tuším do 7 dní od skončenia PP) zaevidovať spätne na úrade práce ako nezamestnaný (na tie dni 1. a 2. 3.) a od 3.3. ťa vyradia z evidencie z dôvodu PN. V opačnom prípade tie 2 dni budeš dobrovoľne nezamestnaný - teda samoplatiteľ.
Xanti
03.03.14,08:38
ak má dnes vypísanú PN tak ho už nezaevidujú na UP.
Xanti
03.03.14,08:39
Už sa nestihneš zaevidovať na UP, pôjdeš tam ked ti skončí PN.
Za dni 1. a 2.3. si zaplatíš sám odvody do ZP ako dobrovolne nezamestnaný.
Nemôžeš ani lekára neskôr požiadať o vypísanie PN pretože úraz sa ti už stal, a keby ti PN vypísal od zajtra tak SP by Ti PN neuznala.

Ked ti príde rozhodnutie zo SP o PN, tak s tým rozhodnutím pôjdeš do ZP, štát je platiteľom odvodov do ZP počas trvania PN za občanov.
Katy a R
03.03.14,08:42
Už teraz sa na UPSVaR nezaregistruješ ... pôjdeš tam až po skončení DPN.
za tie 2 dni si budeš musieť doplatiť zdravotné poistenie ..
alebo požiadaj DPN od 1.3. (neviem, kedy ten fotbal bol - možno ti to lekár spraví ???) .. ale zase, nie je to až také strašné;)
ešte doplním
teraz už netreba čakať na rozhodnutie o poberaní nemocenského zo SP - už to majú nastavené aj v ZP (prepojenie ZP a SP funguje:) - aspoň pri Dôvere ) - ale keď budeš mať čas - tak sa zastav v ZP aj s PNkou a over si. Alebo si over na na stránke ZP - ak si si aktivoval prístup do el. pobočky ? ;)
Chobot
03.03.14,09:06
Ani spätne za tie 2 dni? To potom zostane dobrovoľne nezamestnaný? Nuž asi smola.
Xanti
03.03.14,09:09
Nie nedá sa, aj keby šiel ráno na UP a tak do lekára, akonáhle mu dr. vypíše dnes PN tak sa nestihol zaevidovať ... musí si doplatiť ZP. Resp. ak sa smu úraz stal v sobotu a lekár mu dá PN od soboty - čo môže tak nebude platiť do ZP nič.
Katy a R
03.03.14,09:10
veru nie! ... a tak zase až také terno to nie je - byť na UPSVaR (a tie max. dva dni ho nezruinujú) ;)