Kristina27
29.03.06,13:52
Doteraz som účtovala mzdy len v PU. Ale ako je to v JU. Tam účtujem napr. odvody za zamestnancov do kolonky MZDY a odvody za organizáciu do kolonky PLATBY do fondov, výplata mzdy v hotovosti do kolonky MZDY a čo zaplatená daň zo mzdy? V JU s hrubou mzdou vôbec nepracujem?

Ďakujem za každú radu.
Dada
29.03.06,11:54
Tak ako píšeš. Daň zo mzdy ide tiež do MZDY.
lenkak
29.03.06,16:45
kolonka Mzda obsahuje čistú mzdu zamestnanca + odvody za zamestnanca = hrubá mzda
a do kolonky Platba do fondov dávaš odvody za zamestnávateľa + platby do fondov za SZČO
dada 1
30.03.06,06:06
Ahojte, chcem sa opýtať či môžem tvoriť v JU rezervu na nevyčerpanú dovolenku za r.2005 alebo sa to dá len v PU? Ďakujem.
Manual
30.03.06,06:21
Ahojte, chcem sa opýtať či môžem tvoriť v JU rezervu na nevyčerpanú dovolenku za r.2005 alebo sa to dá len v PU? Ďakujem.
dada, v JU netvoríš, rezerva na nevyčerpanú dovolenku sa tvorí len v PU
Pekný deň...:)
Vladimír Ozimý
06.04.06,09:12
ked sme pri tych mzdach ja sa chcem opytat ci to robim spravne v JU: nahodim si do ostatnych zavazkov ciste mzdy zamestnancov, platby do fondov zamestnavatela a zamestnanca a takisto platba dane z prijmov na DU alebo ako to evidujete?- inak k prispevkom hore do kolonky mzdy ide aj dan zo mzdy
mysimis
06.04.06,09:24
Áno do kolónky mzdy účtujem aj daň zo mzdy.
bezradná
06.04.06,09:32
ked sme pri tych mzdach ja sa chcem opytat ci to robim spravne v JU: nahodim si do ostatnych zavazkov ciste mzdy zamestnancov, platby do fondov zamestnavatela a zamestnanca a takisto platba dane z prijmov na DU alebo ako to evidujete?- inak k prispevkom hore do kolonky mzdy ide aj dan zo mzdy To neviem posúdiť, či to robíme správne, ale ja to robím tak isto.
Manual
06.04.06,15:15
ked sme pri tych mzdach ja sa chcem opytat ci to robim spravne v JU: nahodim si do ostatnych zavazkov ciste mzdy zamestnancov, platby do fondov zamestnavatela a zamestnanca a takisto platba dane z prijmov na DU alebo ako to evidujete?- inak k prispevkom hore do kolonky mzdy ide aj dan zo mzdy
Myslím, že sa to ani inak nedá robiť. Tak ako to robíš je to dobre. Aj z Olympu keď sa vyexportrujú mzdy do Alfy, tak do KZ sa automaticky zaevidujú:
-výplata zamestnancom
-odvody do SP
-odvody do ZP
-daň zo mzdy
Vladímír určite robíš v nejakom SW. Ty máš v ňom aj nejakú knihu ostatných záväzkov ? Pretože v "normálnom" SW je len jedna KZ.
Pekný deň...:)
abel
08.04.06,09:38
Doteraz som účtovala mzdy len v PU. Ale ako je to v JU. Tam účtujem napr. odvody za zamestnancov do kolonky MZDY a odvody za organizáciu do kolonky PLATBY do fondov, výplata mzdy v hotovosti do kolonky MZDY a čo zaplatená daň zo mzdy? V JU s hrubou mzdou vôbec nepracujem?

Ďakujem za každú radu.
V JU s hrubou mzdou vlastne nepracuješ. Ešte chcem dodať, že keď ti príde bonus z daňového úradu, účtuješ ho do kolónky mzdy so znamienkom mínus a potom kontrolne všetky položky v stĺpci mzdy ti dajú hrubú mzdu.
medulina
08.04.06,20:48
Ako sa účtuje mesačný príspevok zamestnanca na DDP/3.pilier/- len jeho vlastný,/ zamestnávateľ mu neprispieva/?
Paula
08.04.06,20:59
Ako sa účtuje mesačný príspevok zamestnanca na DDP/3.pilier/- len jeho vlastný,/ zamestnávateľ mu neprispieva/?
Kolonka "mzdy" - v podstate je tiež odvodom zo mzdy tak, ako poistné a daň, ktoré za zamestnanca odvádzaš
medulina
08.04.06,21:43
Ďakujem.
Ešte niečo:
1. Ako je to ešte, ak zamestnávateľ prispieva zamestnancovi do 3.piliera?
2. Manžel, ako SZČO mal zmluvu/3.pilier,DDP/.Následne podpísal zamestnávateľskú zmluvu s tou istou DDP, že bude svojim zamestnancom, kt.sú v tejto DDP poistení, prispievať mesačne konštantnú čiastku. Na základe toho mu v DDP jeho starú zmluvu prepracovali na zamestnaneckú...s rovnakým mes.príspevkom.
Má nárok aj on na ten konštantný príspevok? A ako účtovať?
Paula
09.04.06,06:46
Ešte niečo:
1. Ako je to ešte, ak zamestnávateľ prispieva zamestnancovi do 3.piliera?
s týmto skúsenosť nemám, iba uvažujem , že to patrí do VOZD -fondy (poistenie). I mňa zaujíma správnosť zaradenia výdavku.

Má nárok aj on na ten konštantný príspevok?
Toto nemá logiku. Musel by byť v pozícii zamestnanca, aby mu mohol zamestnávateľ prispievať. A sám sebe zamestnancom nie je.


môj názor máš v modrom