hankabenesova
03.03.14,12:21
Dobý deň, keď si uplatňujem paušálne výdavky, tak sa počítajú iba z príjmov, ktorými sú vlastne vystavené faktúry? Ráta sa do týchto príjmov a pripísaný úrok v banke na podnikateľskom účte? PN-ka a daňový bonus za r. 2012 sa do príjmov neráta? Nie je problém, keď bola PN-ka a DB poslané na podnikateľský účet alebo si ich treba nechať poslať na iný, nie podnikateľský účet?
Treba nejaké potvrdenie alebo aspoň čestné prehlásenie, že manželka bola celý rok na RD a poberala iba rodičovský príspevok, ak si chce na ňu manžel uplatniť NČZD?
A ešte posledná otázka. Pri paušálnych výdavkoch sa vychádza iba z plusových položiek na bankovom výpise, treba aj mínusové položky nejako zdokladovať?
ďakujem za pomoc
kn-alka
03.03.14,11:29
Zdaniteľné príjmy sú vo vašom prípade na základe vystavených faktúr
úroky v banke sú zdanené zrážkovou daňou, takže do daňového priznania sa NEZARÁTAVAJÚ.
PN ani daňový bonus takisto nie sú zdaniteľným príjmom, nevadí, že boli pripísané na podnikateľský účet
Na manželku si môže uplatniť NČZD len vtedy, ak bola na RD s dieťaťom do 3 rokov, alebo s dieťaťom do 6 rokov kvôli nepriaznivému zdrav.stavu dieťaťa. Žiadne potvrdenie sa neprikladá.
Pri paušálnych výdavkov sa nič nedokladuje, len zakladá, evidujete vyšlé faktúry a ich úhrady.
hankabenesova
03.03.14,11:36
Veľmi pekne ďakujem za pomoc
potocka
03.03.14,12:52
Dobrý deň, mám taktiež otázku k paušálnym výdavkom a pohľadávkam. Dnes mi bolo povedané, že pri uplatňovaní paušálnych výdavkov sa do príjmu počítajú aj neuhradené faktúry vystavené v roku 2013... Je to možné? Doteraz som sa s tým nestretla, ešte aj nové tlačivo daňové priznanie B je doplnené pri uplatňovaní výdavkov podľa par. 6 ods. 10 o riadky pohľadávky a zásoby. Čo sa potom vpisuje do kolonky pohľadávky na začiatku a na konci zdaňovacieho obdobia?ďakujem za pomoc
kn-alka
03.03.14,12:57
Zdaňujú sa uhradené faktúry, do pohľadávok sa píšu neuhradené faktúry