jess
29.03.06,12:52
Mám klienta, ktorý mal počas roka 2005 príjem zo závislej činnosti, mal aj živnosť, ktorú k 1.9.2005 pozastavil, ale od 1.9. - 31.12. robil ešte DSS.

Ako je to s príjmami a výdavkami počas pozastavenia živnnosti ? Dávajú sa príjmy z DSS do "príjmov" a uvádzajú sa v DP a môžu sa uplatniť aj výdavky počas tejto pozastavenej doby ? Treba viesť o týchto prípadoch osobitne účto alebo ako ???
ajobs
29.03.06,10:57
Mám klienta, ktorý mal počas roka 2005 príjem zo závislej činnosti, mal aj živnosť, ktorú k 1.9.2005 pozastavil, ale od 1.9. - 31.12. robil ešte DSS.

Ako je to s príjmami a výdavkami počas pozastavenia živnnosti ? Dávajú sa príjmy z DSS do "príjmov" a uvádzajú sa v DP a môžu sa uplatniť aj výdavky počas tejto pozastavenej doby ? Treba viesť o týchto prípadoch osobitne účto alebo ako ???

Príjmy za sprostredkovanie DSS nie sú "klasickými" príjmami zo živnosti, na ich uplatňovanie je potrebné vlastniť právoplatnú licenciu. Ak počas pozastavenia živnosti existujú u daňovníka príjmy z DSS ( musí mať DIČ ), potom je možné uplatniť aj zodpovedajúce výdavky.
katkaj
29.03.06,11:00
Len upresním že sú to príjmy na základe paragrafu 6 odst.2 písmeno d
jess
29.03.06,11:02
ale DIČ mu zostalo zo živnosti
ajobs
29.03.06,11:03
ale DIČ mu zostalo zo živnosti

Tak potom je to OK, nemusí vybavovať nové.
jess
29.03.06,11:10
...a ešte jedna vec.... klient teda pozastavil živnosť k 1.9. a potom si platil z podnikateľského účtu telefóny, príjmy mu však chodili na osobný účet !!! Ako mám toto vyriešiť ???
ajobs
29.03.06,11:16
...a ešte jedna vec.... klient teda pozastavil živnosť k 1.9. a potom si platil z podnikateľského účtu telefóny, príjmy mu však chodili na osobný účet !!! Ako mám toto vyriešiť ???

Neviem, prečo to tak urobil, ale nemalo by to vadiť, ak príjmy normálne priznáva v rámci DP typu B.