Elysse
03.03.14,12:13
Dobry den, poprosila by som o radu. Dna 20.2.2014 som sa zaevidovala na UP predpokladam, ze budem poberat davku v nezamestnanosti cca do 200€
( nemam zatial rozhodnutie a neviem si to presne vypocitat ). Prisla som
o pracu, pretoze som bola zo zavaznych zdrav. dôvodov chora (PN viac ako 52 tyzdnov). Mohla by som mat zaroven narok na davku hmotnej nudzi a kedy mozem o davku poziadat? Byvam v spolocnej domacnosti s manzelom bez deti, ktory je konatelm =spolocnikom v s.r.o. a nepobera za vykon funkcie ziadnu odmenu ani mesacnu mzdu. Ide o spolocnost ktora existuje 3 rok, ale vacsinou je v strate. Manzel je dobrovolne nezamestnany. Co musim preukazat a ktore prispevky by som mohla dostavat a musim odpracovat nejake aktivacne prace? Na prislusnom UPSVaR nie su ochotne mi poskytnut patricne informacie. Netusim, ci je to z dôvodu pracovnej zaneprazdnenosti, alebo nikoho nezaujima druheho vzniknuta situacia. Nakolko musim platit svoje mesacne poplatky a zaroven hypoteku na byt, tak samozrejme by som radsej prijala pracu, ako ziadala o akukolvek davku.
Za odpoved vopred dakujem.
erik555
03.03.14,11:29
prispevky v hmotnej nudzi su v nasej uzasnej krajine velmi nizke , tak ak bude davka v nezamestnanosti okolo 200 €, tak ani nebude k comu ju priplacat. (budes mat viac v davke, ako je mozne dostat prispevok v hmotnej nudzi)
asterix174
04.03.14,20:16
Ak si bola PN tak dlho treba si požiadať o ID, 200€ príjem je dosť, to ti na dávku v hmotnej núdzi nevýde /je to vysoký príjem/
Elysse
17.03.14,09:05
Tak tej otazke nerozumiem, lebo ja som nic nezmazala. Poziadala som o radu a je na kazdom ci mi poradi. V podstate mi islo o to, ze dvaja v domacnosti budeme mat spolocny prijem 200€ :(
A to je vysoky prijem pre dvoch?
ajka432
17.03.14,13:04
narok nadavku ti urcite nevznikne. Nechapem preco jemanzel dobrovolne nezamestnany,ked Vamtrebaplatit hypo a dalsie ucty a ty si prisla o pracu. Na davky sa posudzuju prijmy celej rodiny,aak bude manzel dobrovolne nezamestnany,tak o nu ani nemusis ziadat.