SlovenkaSK
03.03.14,13:24
Chcela by som poprosiť o radu: podpísala som kuriérom doručenú Ramcovú zmluvu o poskytovaní produktov a služieb s jednou bankou. Následne na to som mala aktivovať svoj osobný účet. Ten som ale neaktivovala, pretože po prečítaní si obsahu obálky, ktorý mi kuriér doručil som dospela k rozhodnutiu, že nechcem účet a ani produkty v tejto banke. Našla som totižto na internetovej stránke zmienku o výhodných úveroch, ale rozhodla som sa zrušiť tento môj plán. Banka mi ale tvrdí, že zrušiť tento účet môžem až po jeho aktivovaní. Ja ho ale aktivovaˇvôbec nechcem. Môžem teda od tejto zmluvy, ktorá bola podpísaná 5.2.2014 odstúpiť? alebo ju vypovedať? uvedené v zmluve mám : Zmluva môže byť ukončená (i) vzájomnou dohodou, (ii) výpoveďou z Vašej strany alebo zo strany banky bez uvedenia dôvodu, (iii)odstúpením od Zmluvy zo strany banky, (iv) okamžitým ukončením Zmluvy z Vašej strany v zmysle článku 10.5.1 a 10.5.2 VOP alebo (v)Vaším odstúpením od Zmluvy v zmysle článku 5.2.3 VOP. vseob.obch.podmienky: https://www.zuno.sk/global/documents/zuno-VOP.pdf Nechcem ďalšie naťahovačky, len to zrušiť bez toho, aby som na to doplácala. dakujem
Ice dive
03.03.14,12:31
bez prečítania podmienok resp. aj odvolávok na jednotlivé ustanovenia ti takto asi ťažko odpovieme... nakoľko by sme len hádali, či sa môže alebo nemôže odstúpiť od zmluvy... v občianskom zákonníku ktorý je nadradený všetkým VOP je uvedené, že pokiaľ je vo VOP taká možnosť dovolená je možné odstúpiť od zmluvy do dvoch mesiacov od podpísania bez udania dovodu... čomu by zodpovedal bod (ii) avšak nevieme čo je ďalej napísané v daných VOP....
SlovenkaSK
03.03.14,12:36
smiem tu uvisť link na banku, konkrétne na všeobecné obchodné podmienky?
SlovenkaSK
03.03.14,12:40
smiem tu uviesť link na banku, konkrétne na všeobecné obchodné podmienky?
Chobot
03.03.14,12:57
Áno môžeš. Prečo by si nemohla? Veď to nie sú tajné informácie, ak ich majú na web stránke.
SlovenkaSK
03.03.14,13:02
misoft
03.03.14,18:26
Zmluva môže byť ukončená výpoveďou z Vašej strany alebo zo strany ZUNO doručenou druhej strane prostredníctvom Komunikačných
kanálov aj bez uvedenia dôvodu. Vaša výpoveď nadobúda účinnosť a Zmluva sa ukončí uplynutím 30 dní odo dňa jej doručenia výpovede ZUNO
Poslať výpoveď Zmluvy cez e-mail a pre istotu aj doporučene (to preto, aby sa nevyhovárali, že im nič nedošlo) a preto aj doporučene, lebo si môžeš dať od pošty potvrdenie doručenia. A potom 30 dní čakať.