minobj
03.03.14,14:55
Pozdravujem,

potrebujem vedieť informácie týkajúce sa prevádzkovania internetového portálu (blugu).

Návštevníci by mohli svojim sponzorským darom podporiť rozvoj a úroveň blogu , s tým, že sponzorským automaticky získajú prístup k článkom, ktoré daný blog obsahuje.

Ľudia (z celého sveta) by mali možnosť prostredníctvom napr. paypalu alebo inej platobnej brány prispieť.

Prispievané peniaze budú použité na funobanie a správu blogu, preklad článkov a všetkým, čo s tým súvisí.

Hlavné otázky:
- Je pre spustenie takéhoto portálu potrebná nejaká forma podnikania?
- Môžem to robiť ako osoba (pod svojím menom) bez nutnosti akejkoľvek právnej formy podnikania? (keďže podľa mňa nejde o podnikanie)

Za Vaše informácie a skúsenosti Vám vopred veľmi pekne ďakujem. Určite prispejú k rýchlejšiemu spusteniu už pripraveného portálu, ktorý Vám všetkým rozhodne bude prínosom.

S pozdravom

M.
Filip Glasa
03.03.14,14:53
Na začiatok nevyberaj peniaze - potom nepotrebuješ nič riešiť. Keď na blogu budeš mať aspoň akú takú návštevnosť, tak potom skús donate tlačítko.
Oficiálne už potom vykonávaš sústavnú ekonomickú činnosť, ale si niečo ako neziskovka. Buď teda potrebuješ firmu/živnosť alebo ak to má byť neziskové, tak napríklad občianske združenie. Je s tým síce trochu papierovania, ale potom máš už všetko ok.
Najprv však počkaj či ti na blog vôbec niekto príde.
minobj
03.03.14,15:18
ide ale o to, že kvôli zdravotnému postihnutiu už ďalej nemôžem vykonávať činnosť, ktorej som sa venoval a ktorá ma živila .. a tak by som sa chcel podeliť o skúsenosti, ktoré dostane každý, kto je ochotný vcítiť sa do mojej situácie a podporiť blog v ktorom budem písať aspoň symbolickým centom.. nevylučujem, že finančné dary budú vyššie ako réžia, no nechcem to robiť takým štýlom ako navrhuješ Ty, lebo potom by si ľudia mysleli, že na nich chcem zarábať..
Filip Glasa
04.03.14,09:05
Urob si občianske združenie - na neho môžeš prijímať dary.
minobj
05.03.14,18:44
Áno, to je naj. riešenie nad ktorým najviac zvažujem, len.. nie som ochotný podporovať štát, keďže on mňa nepodporil, no naopak mi zneprijemňuje život .. V prvom rade riešia seba a tak riešia našich spoluobčanov, ktorích taktiež nie som ochotní podporovať z peňazí tohto novovzniknutého OZ...

ak by nastala situácia, kedy by zisk bol vyšší ako réžia je fakt jediná možnosť, ako docieliť, aby všetky tieto peniaze išli ku mne je spôsob prijímať ich cez OZ a z firmou v daňových rajoch vystavovať pravidelne faktúru za "servis a služby" tomuto OZ, ktoré všetky peniaze bude musieť zaplatiť za FA..

Máme tu inú možnosť ako takto nadobudnuté financie dostať k sebe bez potreby platiť daň, ktorá končí v konečnom dôsledku napríklad aj na billboardoch s nadpismi PRIPRAVENÝ PRE ĽUDÍ, prípadne bez potreby platiť sociálne poistné, ktoré slúži na riešenie sociálnych prípadov, ktoré zneužívajú sociálny systém pre svoje účely???