Sylvia.b
03.03.14,15:18
Prosím poraďte
Mam prijatú faktúru od dodávateľa za dodaný tovar, potvrdenie od kuriéra aj teda reálne som zaplatila 140€ Faktúra je vystavená na 135€
Ako by som mala zaúčtovať tých 5€ čo som zaplatila navyše, môžem to dať do pohybu 39 - ostatné neodčítateľné náklady ako výdavky neovplyvňujúce základ dane? a tým pádom by som to nechala tak...
alebo do ostatných výdavkov a riešiť s dod.vrátenie preplatku?
Za skorú odpoveď ďakujem
Tweety
03.03.14,14:38
Ost. výdavky a žiadať o vrátenie preplatku.
karakul
03.03.14,14:50
prečo sa zaplatilo namiesto 135 až 140? ... možno to nie je ani preplatok, ale poplatok za doručenie kuriérom
Sylvia.b
03.03.14,15:38
To je taka komplikovaná zaležitosť trochu... pokúsim sa to stručne ale podrobnejšie objasniť...
Prišiel mi tovar prijala som ho na sklad všetko mi sedelo na tých 140€, len na faktúre bola malá chyba v názve príjemcu, dodávateľ mi dodatočne opravoval faktúru, ktorú keď mi o mesiac poslal skontrolovala som príjemcu sedelo mi to, tak som FA založila do šanonu a neriešila... (mojou nepozornosťou som si nevšimla, že mi nesedí konečná suma)
Najhoršie je,že to bolo ešte v septembri teraz pri uzávierke sa na to prišlo... tak by som opravila faktúru poslala dodatočné daňové priznanie ale neviem ako upratať tých 5€ navyše lebo to potvrdenie od kuriera je stale na 140€
Dod.mi na tu opravenu FA dal omylom jednu polozku nula ks a už to nechce opraviť...